• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Klasy I,  oddział przygotowawczy

      Godzina 9.15 – przywitanie przez Panią Dyrektor p. Dorotę Postek w Hali sportowej  oraz  wykład inauguracyjny

      Godzina 10.00 – przejście z wychowawcami do sal​​​​​​​

      Przewidywane zakończenie spotkania o 12.00. W trakcie spotkania uczniowie:

      • zostaną przez wychowawców oprowadzeni po szkole,
      • otrzymają szafki szkolne,
      • napiszą test poziomujący z języka angielskiego.

      Klasy II i III

      Godzina 9.00 przywitanie przez wychowawców w salach

      Godzina 9.30 przejście na Miejsca Pamięci Narodowej

      Klasy IV

      Godzina 9.30 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w salach z wychowawcami

      Godzina 10.00 – przejście do hali sportowej na wykład inauguracyjny

     • Rekrutacja uzupełniająca

     • Szanowni Państwo, 

      przypominamy terminy rekrutacji uzupełniającej:

      1- 3 sierpnia do godz. 15 - składanie wniosków

      12 sierpnia - listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

      16 - 18 sierpnia do godz. 15.00 - potwierdzanie woli przyjęcia, czyli złożenie oryginałów: świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

      19 sierpnia do godz. 14.00 - listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych


      Osoby zainteresowane udziałem w rekrutacji uzupełniającej proszone są o wypełnienie druku i dostarczenie go osobiście do sekretariatu szkoły lub przesłanie na maila lo160@edu.um.warszawa.pl


      Komisja Rekrutacyjna CLX LO


     • Stypendia m.st Warszawy dla uczniów

     • Szanowni Państwo,

      zachęcamy do zapoznania się z listem Prezydenta Rafała Trzaskowskiego o możliwości ubiegania się o stypendia m.st Warszawy im. Jana Pawła II.

      Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia. O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, którzy:

      - mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,

      - uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów),

      - miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2000 zł.

      Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia.

      Rekrutacja dla studentów (w tym tegorocznych maturzystów) prowadzona będzie od 1 września do 10 października. Szczegółowe informacje.

      Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl

     • Turniej szachowy

     • W II Turnieju Szachowym o Puchar Grota, który odbył się 23 czerwca o godz. 12.00 wzięło udział 13 uczestników (w tym: 1 nauczyciel, 1 absolwent, 2 dziewczyny i 5 uczniów z Ukrainy). Grano 7 rund w tempie szachów szybkich 10 + 5 na partię dla zawodnika.

      Drugi raz z rzędu zwyciężył nauczyciel informatyki i mechatroniki w CLX LO p. Tomasz Pytlak wygrywając wszystkie partie (7 pkt).

      Drugie miejsce zajął zeszłoroczny absolwent Mateusz Szulc (6 pkt.)- obecnie student PW.

      Na III m. uplasował się Mikołaj Czaplicki z klasy 3G4 (5 pkt.).

      W kategorii dziewcząt wygrała Maja Bielak z klasy 1B2.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsza trójka- puchary.Szczegółowe wyniki na stronie: https://liblink.pl/LljM171kzU

     • Nagroda Burmistrza Dzielnicy Ochota

     • Dnia 21 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Burmistrza Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Dzielnicy Ochota.

      Z naszej szkoły nagrodę otrzymała uczennica klasy 3g4 Kamila Gazda.

      Gratulacje Kamila!

     • Gala Grotów 2022

     • W dniu 23.06.2022 odbyła się pierwsza Gala Grotów 2022.

      Szczególną nagrodę Osoby z największą frekwencją na zajęciach wf i tytuł Fitnesiary przyznano Kacprowi Ślęzakowi z klasy 3g4 za motywowanie kolegów do walki na boisku i dawanie licznych wskazówek dotyczących gry.

      Wyróżnienie w kategorii osoba z pozytywna energią otrzymała Jagoda Hinz z klasy 2c. Uśmiech zdobi człowieka i jest bardzo potrzebny w codziennym życiu. Pozwala zachować twórczy optymizm oraz pogodę ducha. W dodatku nic nie kosztuje. Uczennicę, której uśmiech stale towarzyszy na co dzień, nagrodzono tytułem Promyka Słońca.

      Driver, czyli najczęściej spóźnialski to wyróżnienie, które w tym roku powędrowało  do  Marcela Kamińskiego z kl. 3g4. Nie miał sobie równych!

      Tytuł szkolnego Malarza za szczególne zdolności artystyczne otrzymał Natan Jóźwik z kl. 3c4.  Z przyjemnością oglądaliśmy jego kreatywne pomysły przelane na papier. Mamy nadzieję, że dalej będzie rozwijał swoją twórczość. Takiej kreatywności możemy mu tylko pozazdrościć!

      Samorządowiec, to wyróżnienie, które w tym roku powędrowało do Sary Sekścińskiej z klasy 3e4. Pokazuje nam zawsze, iż człowiek prócz ciała ma jeszcze duszę. Pokazuje młodym ludziom, że wartościami ważniejszymi od pieniądza i kariery są nadzieja i miłość, co przekuwa na swoje działania na rzecz naszej społeczności.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

    • Projekt językowy
     • Projekt językowy

     • ńW ramach lekcji języka angielskiego grupa uczniów z Ukrainy wraz z nauczycielką Renatą Gruszczyńską pracowała nad dialogami. Dialogi zawierają 3 języki: j.polski, j.angielski oraz j.ukraiński.

      Poniżej efekty owej pracy.

       

     • Żywy obraz

     • W czerwcu realizowany był na lekcjach historii w klasach pierwszych i drugich projekt Żywy Obraz.
      Uczniowie mieli za zadanie odtworzenie obrazów odnoszących się do szeroko rozumianej historii,
      czyli zarówno wydarzeń historycznych jaki i obyczajów czy mody. Żywy Obraz to lekcja historii na
      wesoło, o czym przekonują zdjęcia z realizacji projektu.


      ZYWY_OBRAZ.2022_(1).pdf​​​​​​​

     • Rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego CLX LO

     • Zakończyliśmy konkurs literacki, który miał  na celu promocję wśród uczniów szkoły idei pisania kreatywnego.

      Dziękujemy za wszystkie przesłane prace, a także za chwile uśmiechu i wzruszenia, zaskoczenia i fascynacji, towarzyszące nam podczas czytania Waszych wierszy i tekstów prozatorskich.Czekamy na więcej za rok!

      Gratulujemy i życzymy Wam zadowolenia i poczucia spełnienia na dalszej twórczej drodze.

      W konkursie przyznajemy nagrody:

      1. Gabrieli Gawryluk, kl. 3b4

      2. Mai Balik, kl. 3b4

      Na szczególne wyróżnienie ponadto zasługuje Martyna Piątkowska z klasy 3C3, nasza tegoroczna Maturzystka.

      Zapraszamy do lektury wybranych prac, a Uczennice po odbiór nagród do p. A. Dombrowskiego - są to bilet otwarte do Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy, życząc wraz z Dyrekcją szkoły w nadchodzącym roku szkolnym  wszystkim  Laureatom co najmniej tyle szczęścia i radości, ile my mieliśmy podczas czytania Waszych prac.

      W imieniu Organizatorów

      Adam Dombrowski


     • Projekt Poznaj kulturę swoich kolegów.

     • W dniu 1 czerwca 2022 r., w ramach projektu Poznaj kulturę swoich kolegów, odbyło się spotkanie uczącej się w naszej szkole młodzieży ukraińskiej z uczniami z Polski.Spotkanie zorganizowała p. prof. R. Sudoł, p. Nadia - opiekunka uczniów ukraińskich oraz p. prof. P. Krasowski.Spotkanie składało się z trzech części.

      W części pierwszej, p. prof. Sudoł i p. prof. Krasowski omówili cele projektu i spotkania oraz przedstawili rys historyczny stosunków polsko - ukraińskich na tle przemian społecznych w Europie oraz historię pierogów ukraińskich.

      W drugiej części nastąpiło wspólne lepienie i gotowanie pierogów przez uczniów z Ukrainy i Polski. Polską młodzież reprezentowali uczniowie z klasy 1e, 2b i 3b4.

      Część trzecia spotkania obejmowała wspólną degustację pierogów oraz wspólne śpiewanie pieśni i piosenek ukraińskich i polskich wybranych przez organizatorów i uczniów.Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży i nauczycieli oraz stało się bodźcem do organizowania podobnych imprez w przyszłości.

     • Wystawa mobilna w CLX LO

     • W 160 Liceum na parterze została udostępniona uczniom wystawa mobilna poświęcona pamięci naszego patrona Stefana Roweckiego „Grota”.Projekt został zaplanowany do 17 czerwca. Celem wystawy jest edukowanie, przedstawienie sylwetki komendanta AK. Wystawa to wizualna opowieść o Grocie i Jego bohaterstwie. To żywa lekcja historii.