• Nasza wielka włoska wyprawa

     • Od 16 do 22 marca klasy 3d i 1a2 wraz z chętnymi z innych klas (w sumie było 90 uczestników i 8 nauczycieli), wybrały się na wycieczkę objazdową po Włoszech. Jak napisała Hania Balcer z klasy 1a2:

      „Wyprawa była naprawdę bardzo wymagająca. Nocowaliśmy w różnych hotelach (a nieraz odsypialiśmy zmęczenie w autokarze), spacery po miastach bywały naprawdę długie i męczące, ale rekompensatą za wszystkie te trudy będą wspaniałe wspomnienia, które ze sobą przywieźliśmy”.

     • Wielki sukces Michała Mazura (4d)

     • 22.03.2024 na Politechnice Warszawskiej odbył się Konkursu Mechatroniki, Automatyki i Robotyki. Znakomity wynik (II miejsce) osiągnął Michał Mazur z 4d. W nagrodę otrzymał indeks na Politechnikę Warszawską, Wydział Mechatroniki i Robotyki (jak i na inne uczelnie techniczne).

     • "Grot" Rowecki mistrzem Ochoty szkół średnich w piłce siatkowej chłopców!!!

     • Reprezentacja naszego liceum w rozegranych w dniach 4-8 marca Mistrzostwach Dzielnicy Ochota w Piłce Siatkowej Chłopców w kategorii "licealiada" zajęła I miejsce i wywalczyła awans do finałów LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży !!!
      Do sukcesu niewątpliwie przyczyniła się duża grupa kibiców, która z olbrzymim zaangażowaniem dopingowała "Grota" do walki. 

      Brawo zawodnicy!!! Brawo kibice!!! Brawo Rowecki "Grot"!!!

      Wyniki turnieju finałowego:
      I miejsce "Grot" Rowecki
      II miejsce "Staszic"
      III miejsce "Słowacki"

      Skład reprezentacji:

      Bartko Łukasz
      Samborski Szymon
      Siódmak Jakub
      Polak Miłosz
      Mikołajczyk Kacper
      Mordak Bartosz
      Suska Piotr
      Szwolgin Franciszek
      Yurasau Edhar

     • Szachy Łączą Pokolenia- turniej wiosenny /cz.1/

     • W sobotę 9 marca w naszej szkole został zorganizowany pierwszy z cyklu 4 turniejów pn. Szachy Łączą Pokolenia w ramach realizacji projektu WIE.

      Grano 9 rund w tempie szachów szybkich- 10+5. W turnieju wzięło udział 35 uczestników w wieku od 9 do 86 lat, więc podstawowy cel zawodów został osiągnięty.

      Wśród zgłoszonych zawodników zagrało 11 przedstawicieli CLX LO, 7 mieszkańców Ochoty oraz wielu znanych i utytułowanych szachistów z Lublina, Warszawy, Józefowa i Zielonki. Jak na pierwszy turniej lista startowa wyglądała imponująco, m.in. z dwoma zawodnikami z rankingiem 2200 (kandydaci na mistrza). Kolejny cel również został osiągnięty, ponieważ nasi przedstawiciele zdobyli wiele cennych punktów wygrywając z silniejszymi zawodnikami starszego pokolenia. Czarnym koniem turnieju okazał się p. Tomasz Pytlak, który zdobył 6 pkt. i dzięki wyśmienitemu finiszowi uplasował się na 5 pozycji, zostawiając za sobą wielu wyżej notowanych rywali.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi puchary za miejsca I-III. Statuetki szachowe przyznano dla najwyżej sklasyfikowanych zawodników w kategorii: mieszkaniec Ochoty i reprezentant CLX LO.

      Puchary powędrowały zgodnie z przewidywaniami do faworytów:

      1m. Rafał Szymczak (k)- 8 pkt. z 9 partii,

      2m. Michał Kozak (II)- 8 pkt.

      3m. Manfred Mannke (k)- 7 pkt.

      Najlepszy mieszkaniem Ochoty- Tomasz Lissowski (I)- 5 pkt.

      Najlepszy przedstawiciel CLX LO- Tomasz Pytlak (IV)- 6 pkt.

      Miejsca pozostałych naszych uczniów i absolwentów:

      13m. Jakub Chwała- 5 pkt.

      14m. Niełaczny Michał (III)- 5 pkt.

      18m. Czaplicki Mikołaj (III)- 4,5 pkt.

      22m. Savchuk Maksym (V)- 4 pkt.

      23m. Jóźwik Bartosz (IV)- 4 pkt.

      25m. Krzykalski Konstanty (bk)- 3,5 pkt.

      28m. Cubera Marcin (IV)- 3 pkt.

      30m. Garabedian Aleksander (bk)- 3 pkt.

      31m. Rembiszewski Adam (V)- 2,5 pkt.

      33m. Czyżewski Szymon (bk)- 2 pkt.

      Szczegółowe wyniki na stronie turnieju.

     • Projekt Złote Szkoły NBP

     • Od lutego br.  młodzież naszego liceum po raz kolejny uczestniczy w programie „Złote szkoły NBP”, którego ideą jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów. Temat Przewodni IV edycji to: „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”.

      W zakładce „Projekt Złote szkoły NBP” można obejrzeć scenariusze zajęć oraz prace uczniów naszego liceum z realizacji zadania Lekcja z ekonomią.

       

       

     • Pokazy doświadczeń z fizyki

     • Dnia 5 marca 2024 r uczniowie klasy 1D1 i 2D1 wraz z nauczycielką fizyki p. B. Ciborowską brali udział w wykładzie i pokazach doświadczeń z fizyki. Pani dr hab. A. Drabińska wykonała doświadczenia z zakresu "Termodynamiki".

      Uczniowie brali aktywny udział w dyskusji i pokazach doświadczeń.

     • Otwarcie nowego boiska!

     • W pierwszej lekcji na nowym boisku mieli zaszczyt uczestniczyć chłopcy z klas 2B1 vs. 2A2 i 1B1. Mecz zakończył się remisem 7:7, a pierwszą bramkę zdobył Szymon Bochyński z 1B1.

     • Spotkanie z Native speakerem.

     • 23.02.2024 odbyło się spotkanie z muzykiem pochodzenia brytyjskiego. Pan Gerald Fitzgibbon rozmawiał z uczniami na temat historii muzyki. Uczniowie z klas Ib2 i IId2 mieli okazję także zaśpiewać wspólnie niektóre piosenki. 

      Organizację przedsięwzięcia zajął się nauczyciel języka nagielskiego Pan Tomasz Gwóźdź.

     • Grotowska Olimpiada

     • Z przyjemnością informujemy, że na podstawie wyników zdobytych przez uczniów biorących udział w II etapie Grotowskiej Olimpiady wyłoniono 6 osób,które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Są to:

      Tomasz Strode,

      Lena Frankowska,

      Zofia Radecka,

      Julia Jargieło,

      Gabriela Grobelna,

      Hanna Adaszek.

      Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na ostatni etap Olimpiady 16 kwietnia 2024.(szczegóły w regulaminie)

       

      Renata Gruszczyńska i Ewa Owczarek 

     • Projekt - Łączka

     • Wybrani uczniowie z kl. 1b1 i 2b1, 5 lutego br. uczestniczyli (niestety) po raz ostatni w tej edycji projektu IPN Łaczka i inne miejsca poszukiwań. Teraz do 5 kwietnia mają czas na przygotowanie etiudy filmowej związanej z projektem. Do finału zostanie zakwalifikowanych tylko 15 filmów, a grup uczestniczących z całej Polski jest aż 62.

     • BRĄZOWA TARCZA DLA NASZEJ SZKOŁY!

     • Poznaliśmy już najlepsze licea ogólnokształcące w Polsce. Miło nam poinformować, że w Rankingu Perspektyw nasza szkoła kolejny raz może się poszczycić Brązową Tarczą 

      Udało się poprawić nasz wynik sprzed roku. Sukces ten jest dla Nas dużym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy.

      Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za efektywną i wytrwałą pracę !!

     • Wizyta w Muzeum Warszawy

     • 4 stycznia klasy 1d2 i 2d2 odwiedziły Muzeum Warszawy, które znajduje się w kamienicach Rynku Starego Miasta. Zwiedzanie rozpoczęło się od planszy ukazującej rozwój Warszawy na przestrzeni wieków. Młodzież podczas opowieści pani przewodnik mogła wysłuchać wielu ciekawych anegdot dotyczących codziennego życia mieszkańców miasta. Zaczynając od piwnic i przemieszczając się w górę, ku tarasowi widokowemu można odwiedzić gabinety tematyczne mówiące o dziejach Warszawy.

     • Poznajemy Warszawę

     • Uczniowie klasy 1b1 i 3d poznawali zabytki Warszawy. Poznawanie  rozpoczęło się od Uniwersytetu Warszawskiego w stronę Zamku Królewskiego. Na dłużej zatrzymaliśmy się w Arkadach i Ogrodach Kubickiego. W Muzeum Warszawy poznawaliśmy zabytki utrwalone na obrazach, rzeźbach i przedmiotach codziennego użytku.