• Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

          • Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, szczęścia i powodzenia życzy Społeczność CLX Liceum Ogólnokształcącego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "GROTA" w Warszawie.

          • Mamy Mistrza!

          • Mistrzem CLX LO w szachach szybkich na rok szkolny 2023/24 został uczeń klasy 3B2- Jakub Chwała (6,5 pkt./7)!

            W silnie obsadzonym turnieju wzięła udział rekordowa liczba 31 uczestników, w tym: 14 osób z kategoriami szachowymi, 1 nauczyciel, 2 dziewczyny i 4 absolwentów.

            Grano 7 rund systemem szwajcarskim w tempie 10'+ 5" dla zawodnika na partię.Na miejscach medalowych uplasowali się jeszcze: Mikołaj Czaplicki (6 pkt./7, absolwent) i Maksym Savchuk (5 pkt./7, kl. 4D). Zacięta walka o puchary i cenne nagrody rzeczowe trwała do ostatniej rundy, a tuż za podium uplasowali się z taką samą liczbą punktów: debiutant Maksymilian Kozłowski (kl. 4D), absolwent Mateusz Szulc i jedyny przedstawiciel nauczycieli- p. Tomasz Pytlak, który podjął wyzwanie gry z młodymi adeptami. Puchar dla najlepszej przedstawicielki płci pięknej przypadł Mai Bielak z kl. 3B2.

            Nagrody i dyplomy wręczały p. dyr. Dorota Postek i p. vice dyr. Edyta Urbańska.Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na kolejne turnieje- już o zasięgu dzielnicowym.Tabela: (10 najlepszych):1. Jakub Chwała 6,52. Mikołaj Czaplicki 6,03. Maksym Savchuk 5,04. Maksymilian Kozłowski 5,05. Mateusz Szulc 5,06. Tomasz Pytlak 5,07. Nguyen Anh Tomek 4,58. Cubera Marcin 4,59. Bartosz Jóźwik 4,010. Hoang Minh Michał 4,0

            Szczegóły na: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_7761/results.html?l=pl&tb=14_

          • Co jest ważne?

          • Wartości, postawy, idee, przekonania…Ciekawe i refleksyjne prace naszych uczniów wykonane w ramach warsztatów arteterapii.

            Życzenia pomysłowości, niestandardowości, innowacyjności dla całej Społeczności Szkolnej! By w Nowym Roku było ich pod dostatkiem dla wszystkich! By nie zabrakło nam Miłości, Otwartości, Mądrości, Toleranc

          • Joyeux Noël!!!

          • Grupy francuskie z panią Jałtuszyk szykują się na Święta: kwestionariusz grzeczności wypełniony, list do Świętego Mikołaja napisany, kolędy pośpiewane, świąteczne kahooty zrealuzowane i nawet był element świątecznej magii: gość specjalny:-) Joyeux Noël!!!

          • Skąd się biorą kolory?

          • Dnia 13 XII 2023 r. uczniowie klasy 1d1 wraz z nauczycielką fizyki  p. B. Ciborowską uczestniczyli w wykładzie i pokazach doświadczeń na Wydziale Fizyki UW.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • 13 grudnia odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego.

            W wyborach wzięło udział 103 uczniów.

            Uzyskane wyniki po policzeniu wszystkich ważnych głosów wskazują, że:

            Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego zostaje Antoni Starnawski,

            Zastępcą przewodniczącego zostaje Piotr Pawiński,

            Członkiem Samorządu Uczniowskiego zostaje Julia Walicka.

            Serdeczne gratulacje dla nowego zarządu Samorządu Uczniowskiego!

        • WYNIKI I etapu IV Grotowskiej Olimpiady z j. angielskiego
          • WYNIKI I etapu IV Grotowskiej Olimpiady z j. angielskiego

          • Do II etapu Grotowskiej Olimpiady z j.angielskiego zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

            Tomasz Strode

            Lena Frankowska

            Zofia Radecka

            Hanna Adaszek 

            Urszula Łuckiewicz 

            Julia Jargieło

            Gabriela Grobelna

            Matylda Krzyżanowska

            Wiktor Zgoda

            Gratulujemy i zapraszamy na kolejny etap olimpiady, który odbędzie się w siedzibie CLX LO 20 lutego 2024 r o godzinie 9.00.

            Ze względu na małą osób zakwalifikowanych, do III etapu zostanie wyłonionych 5 lub 6 osób z najwyższym wynikiem z testu wiedzy i umiejętności, który odbędzie się we wcześniej już wspomnianym terminie.

            W razie pytań jesteśmy do dyspozycji:

            Renata Gruszczyńska i Ewa Owczarek

             

             

             

          • Wyjście klasy 2c2 do Muzeum Fryderyka Chopina

          • Fryderyk Chopin to jeden z najsławniejszych warszawiaków – w polskiej stolicy nie mogło więc zabraknąć jego muzeum. Dlatego klasa 2c2 wraz z wychowaczynią odwiedzili muzeum, które znajduje się w zabytkowym Pałacu Ostrogskich i jest jednym z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie. Dzięki zgromadzonym eksponatom i multimediom uczniowie mogli poznać zarówno życie jak i twórczość kompozytora. Dowiedzieli się wszystkiego na temat jego dzieciństwa i młodości spędzonej w Warszawie oraz życia na emigracji. Obejrzeli pisane do niego i przez niego listy, jego rysunki, dedykacje czy bilety wizytowe.

          • 101. rocznica wyboru Narutowicza na Prezydenta RP

          • Uczniowie oraz poczet sztandarowy szkoły wzięli udział w miejskiej uroczystości wyboru Gabriela Narutowicza na Prezydenta RP - urząd ten pełnił tylko przez 5 dni. Podczas wizyty w gmachu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Narutowicz został zastrzelony przez powiązanego z endecją malarza Eligiusza Niewiadomskiego.W uroczystości udział wzięli uczniowie klas: 1b1, 3b2 i 3d

          • NOTA Z GROTA

          • Drodzy Państwo,

            w imieniu zespołu redakcyjnego i swoim własnym mam zaszczyt i przyjemność przesłać pierwszy numer naszego Biuletynu Nota z Grota. Ma to być dwumiesięcznik. Póki co prezentujemy pierwsze owoce. Szczególnej uwadze polecam Poczet belfrów.

            Miłej lektury

            Janusz Uhma z Zespołem

            PS Biuletyn został zaprojektowany do rozprowadzania wyłącznie drogą elektroniczną. Drukowanie go jest w pełni możliwe, ale niezbyt funkcjonalne.

          • Tydzień Edukacji Globalnej

          • W tym roku Tydzień Edukacji Globalnej odbywa się pod hasłem „Pokój dla planety. Planeta pokoju”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę "Wojna i pokój" storzoną przez Polską Akcję Humanitarną. W czasie wykonywania zadań modzież miała okazję "śledzić" losy migrantów. Akcja rozwijała krytyczne myślenie i pobudzała do empatii.

          • Globalnie i Krytycznie w Szkole

          • W czasie pierwszego semestru nasi uczniowie mieli okazję brać udział w projekcie Polskiej Akcji Humanitarnej "Globalnie i Krytycznie w szkole". Młodzież angażowała się w różne zadania w ramach  "Wyzwania dla świata". Każda grupa musiała wykonać zadania: rozwiązać zagadki, zrobić transparent, ułożyć ze swoich ciał litery TEG, wysłać e-mail ze zdjęciami, wykonać telefon do PAH.  Uczniowie naszej szkoły wcześniej brali udział w specjalnych lekcjach, dzięki którym mogli poznać globalne współzależności/

          • Maraton Pisania Listów - Amnesty International

          • Uczennice i uczniowie naszej szkoły dołączyli do największej akcji na rzecz praw człowieka na świecie!https://maraton.amnesty.org.pl/Piszemy listy do decydentów, upominając się o konkretne osoby, chcąc odmienić ich los. 

          • Mikołajki w CLX LO

          • Mikołaju czekamy! Pod takim hasłem bawiliśmy się 6 grudnia podczas przerw. Wiele uczennic, uczniów oraz nauczycieli założyło świąteczne sweterki. Dziękujemy!

            Dla chętnych było również stoisko z dekorowaniem pierników.

            Pozdrawia Was Zespół Pomocy Pedagogiczno - Psychologicznej

          • Spotkanie z p. Marcinem Łaszczyńskim z IPN

          • Orła WRONa nie pokona. To przewodnie hasło spotkania z p. Marcinem Łaszczyńskim z mazowieckiego IPN. Słuchaczami wykładu byli uczniowie klas: 1b1, 2b1 oraz 3b2. Poznali historię stanu wojennego, represje stosowane wobec robotników przez podległe ówczesnej władzy służby mundurowe. Wykładowca upomniał się o pamięć nie tylko o znanych powszechnie liderach wydarzeń tamtego czasu, ale przede wszystkim o młodzież walczącą o niepodległą Polskę.

          • Dłutkiem, piórkiem, rysikiem - drukarskie techniki graficzne.

          • Dłutkiem, piórkiem, rysikiem - drukarskie techniki graficzne.Pod takim hasłem odbyły się 28 i 29 listopada warsztaty drukarskie dla uczniów klas: 1b1, 2b1, 2c1 orz dla młodzieży klasy 3b2.Uczniowie poznali zabytki sztuki drukarskiej, graficznej i introligtorskiej oraz maszyny i przyrządy używane przez dawnych drukarzy. Jednym z ciekawszych punktów spotaknia była samodzielna praca na prasie drukarskiej. Warsztaty poprowadził dyrektor Muzeum Drukarstwa p. Radosław Adamski.