• EUROPEAN DAY OF LANGUAGES

• Już po raz kolejny w naszym liceum odbyła się celebracja (celebration) Europejskiego Dnia Języków Obcych.
            Tego dnia mogliśmy:
            -nauczyć się prostych zwrotów w przeróżnych językach z ulotek stworzonych przez klasy I
            -poznać nowe kierunki podróży z plakatów zrobionych przez klasy II
            - poznać efektywne (zdaniem uczniów klas III)sposoby na naukę j.obcych z ich mini guideboków
            -posmakować jedzenia pochodzącego z innych krajów (wszak język to nie tylko zbiór znaków) na stoiskach przygotowanych przez klasę IVc i IVe.
            W tym miejscu uczniowie odpowiadali na pytanie-Czy wiesz co jesz?
            Pozatym na długiej przerwie odbyły się
            -konkurs wiedzy o językach Poliglota Grota (zwycięzcy na zdjęciach poniżej)
            -mini lekcja języka węgierskiego przygotowana przez nativa p. R.Bogar
            Został też nagrodzony mem językowy wysłany przez Maksyma Shavchuka z klasy IV D

• Dzień Kropki

• 15 września odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień kreatywności, talentu i odwagi. Trwa Akcja Integracja. Zainspiruj się postaciami z plakatów. Wpisz w kropkę swoje supermoce. Daj się poznać! Odważ się! Zostaw swoją kropkę! Zapraszamy:)

• Wyjścia na Miejsca Pamięci Narodowej

• Zgodnie z naszą tradycją, jak co roku w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, ucznowie naszej szkoły odwiedząją Miejsca Pamięci Narodowej, którymi opiekuje się nasza szkoła.

Klasy 3c, d, e po rozpoczęciu roku szkolnego wraz z wychowawcami udały się na przed tablicę na gmachu przy ul. Filtrowej 68 w Warszawie, gdzie 31 lipca 1944 r. komendant warszawskiego Okręgu AK płk Antoni Chruściel ps. Monter podpisał rozkaz rozpoczęcia Powstania Warszawskiego.