• Warszawskie Drogi bez promili

          • 13 września odbyły się warsztaty dla klasy 3c1, 3c2, 3d1. Zajęcia były realizowane przez Fundację PRODRIVER na zlecenie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.  Było to ciekawe wydarzenie edukacyjno-profilaktyczne w zakresie BRD (bezpieczeństwa w ruchu drogowym) oraz zagrożeń ze spożywania alkoholu i innych używek.Uczniowie będą brali udział w warsztatach:  n.t. ryzyka spożywania alkoholu i innych używek w ruchu drogowym z testem w alkogoglach,elementy mobilnego miasteczka ruchu drogowego z gokartami,symulatora dachowania lub zderzeń oraz laboratorium badań psychotechnicznych.

          • Klasa 4c w Centrum Symulacji Medycznych

          • nia 9 września 2024 roku klasa 4c (profil biol-chem-ang) wraz z panem Pawłem Kwiatkowskim (nauczyciel biologii) odwiedziła Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas zajęć uczniowie oprowadzeni zostali po przykładowych salach zajęciowych. Mieli również okazję przetestować kilka symulatorów medycznych dostępnych na co dzień dla studentów między innymi pielęgniarstwa, medycyny czy stomatologii. 

            Uczniowie zostali zapoznani z następującymi symulatorami:

            -symulatory do ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) wraz z AED; 

            -symulatory stomatologiczne służące ćwiczeniu leczenia zębów i poprawnego ich wykańczania;

            -symulator położniczy

            -symulatory do nauki przeprowadzania badania USG w tym USG płodu

            -symulator pacjenta w sali szpitalnej (symulującego objawy, np. drgawki, udar, zatrzymanie krążenia);

            -symulator wypadku wraz z ćwiczeniami ratownictwa medycznego z karetką;

            -symulator sali operacyjnej;

            -symulator SOR-u.

            Według opinii uczniów wyjście było bardzo ciekawe, część uczniów utwierdziła się w przekonaniu o upatrzonej przez siebie karierze lekarza lub stomatologa. 

            Jedna z osób biorących udział w wyjściu przesłała następującą opinię: 

            “Dzień dobry,

            a więc wrażenia były dobre. To była świetna okazja, byśmy zobaczyli kawałek tego, jak mogą wyglądać studia medyczne, nad którymi część z nas się zastanawia. Było to ciekawe doświadczenie, chociaż trochę chaotycznie zorganizowane (jeśli chodzi o osoby, które nas oprowadzały), ale za to nie brakowało poczucia humoru. Osobiście mam nadzieję, że byłam tam pierwszy raz, ale nie ostatni. Miło, że Pan coś takiego dla nas zorganizował.”

             

          • Myślenie Krytyczne w CLX LO

          • Bardzo intensywnie, inspirująco, konkretnie i twórczo spędzili czwartkowe popołudnie 5.09.2024 r. nauczyciele z CLX LO. Stało się tak za sprawą szkolenia z Myślenia Krytycznego na III poziomie. Nasz Liceum Kolejny rok szkolny uczestniczy w programie, którego celem jest nowoczesna edukacja, pozwalająca wyposażyć młodych ludzi w kompetencje: umiejętności, postawy i wiedzę, które dadzą im jak największą szansę odniesienia sukcesu w życiu dorosłym. Nauczyciele, m.in. wcielając się w role swoich uczniów, poznali nowe narzędzia i rutyny do pracy z nimi. Mieli sposobność wymienić spostrzeżenia z dotychczasowych doświadczeń w wprowadzaniu myślenia krytycznego oraz wizjami co do nowopoznanych metod i możliwości ich zastosowania na zajęciach lekcyjnych. Nasi nauczyciele są bardzo otwarci na doskonalenie się, dokształcanie, co przekłada się na wysoką jakość ich pracy z młodzieżą.

          • 85. Rocznica Obrony Warszawy

          • 8 września 1939 roku Wehrmacht zaatakował Warszawę. Rozpoczęło się oblężenie stolicy Polski, a w czasie jej obrony szczególnie odznaczyli się obrońcy barykady w dzielnicy Ochota, która stawiała opór aż do momentu zawieszenia broni z 27 września.Z tej to właśnie już 85. Rocznicy Obrony Warszawy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości zorganizowanej przez Radę i Zarząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.Uczniowie byli w pocztach sztandarowych: szkoły (Kacper Wiśniewski, Hanna Karasińska i Julia Ostałowska) i powstańczym (Antoni Starnawski, Julia Jasińska i Hanna Narożnik).

          • Warsztaty efektywnej nauki dla klas I-szych 160LO

          • Klasy pierwsze miały zajęcia z  tutorem / coachem  Pauliną Jałtuszyk z metod efektywnej nauki.

            Uczniowie poznali:

            -technikę pomodoro

            -metodę aktywnych powtórek

            piramidę pamięci E. Dale`a

            Mieli też okazję dowiedzieć się czym jest dobrostan dla mózgu mózgu oraz posłuchać muzyki zwiększającej koncentrację stworzonej przez naukowców: https://liblink.pl/8oZoKCqoFa

            Pozostaje tylko wdrożyć:-) Trzymamy kciuki za sukcesy edukacyjne.

            Paulina Jałtuszyk

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

          •  2 września 2024 r. społeczność naszej szkoły zebrała się w hali szkolnej, by świętować początek kolejnego okresu nauki. Podczas inauguracji roku szkolnego, Pani Dyrektor Dorota Postek powitała wszystkich uczniów, rodziców, przybyłych gości oraz grono pedagogiczne. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Uczniom uczącym się w naszych murach życzymy, aby w najbliższych miesiącach, jak najpełniej skorzystali z okazji do rozwoju zainteresowań, zdobywania wiedzy i wzbogacania własnej osobowości. Powodzenia!