• Sketchnoting

          • Sketchnoting. Pani Jałtuszyk 24 kwietnia uczyła swoje grupy francuskie z klas 2c1 i 2d1 sketchnotingu. Nie trzeba umieć rysować, by tworzyć funkcjonalne notatki wizualne:-) To nasz udany początek pracy ze sketchnotingiem.

          • Dzień otwarty w CLX LO

          • 11 kwietnia odbył się w naszej Szkole dzień otwarty dla kandydatów na przyszłych uczniów. Tak opisał to wydarzenie Dominik Chmielecki z klasy 1d2:

            Już na pół godziny przed rozpoczęciem napływali pierwsi zainteresowani. Punktualnie o 17:00 rozpoczęło się spotkanie wszystkich gości z Dyrekcją. Panie wicedyrektor Ewelina Korcz i Edyta Urbańska dokonały krótkiego opisu naszego liceum, opowiedziały o atmosferze panującej w szkole, zamierzeniach edukacyjnych oraz planowanych profilach klas.

            Następnie goście rozpoczęli zwiedzanie budynku szkoły, starając się zdobyć jak najwięcej informacji na temat przyszłych klas: biologiczno-chemicznej, biznesowej, językowej oraz matematyczno-geograficznej. W sali biologicznej pan Paweł Kwiatkowski (nauczyciel biologii) i pani Natalia Grodzka (nauczycielka chemii) wraz z uczennicami-asystentkami wprowadzali gości w tajniki swoich dyscyplin. Największe zainteresowanie budziły zwierzęta – ptasznik Franek, ślimaki (ich śluz dobrze wpływa na cerę), skorpion oraz długie krocionogi (uwaga, wytwarzają cyjanek).

            Oprócz prezentacji wielką wartość dla odwiedzających miały kuluarowe rozmowy z uczniami GROTa, których łatwo było odróżnić, ponieważ wszyscy reprezentanci gospodarzy mieli przypięte identyfikator z logiem szkoły. Zaobserwowałem wiele takich rozmów, niektóre udało się uwidocznić na zdjęciach.

            Jako sekretarz redakcji „NOTA z GROTa” miałem zaszczyt wręczać kandydatom wydrukowane w kolorze egzemplarze naszej gazety. Zainteresowanie było różne – jedni przyjmowali z chęcią, inni po krótkim lub dłuższym wahaniu. Ostatecznie wszystkie gazety rozdałem w mniej niż godzinę. I nie widziałem, żeby później porzucone walały się po korytarzu.

            Nadwątlone emocjami siły można było pokrzepić w kawiarence, gdzie zasiadała między innymi koleżanka z redakcji – Lucyna Strzelecka. Domowe wypieki cieszyły się sporym wzięciem (sam z chęcią przygarnąłem parę ciastek), ale największy popyt miały pyszne krówki z logo szkoły (mmm, idealne ciągutki). Samopoczucie poprawiał mi także widok uśmiechniętych twarzy ambitnych osób zwiedzających naszego GROTa.

          • Światła Historii

          • 17 kwietnia br. uczniowie kl.2b1 uczestniczyli w spektaklu edukacyjnym Światła Historii, dzięki któremu mogli pogłębić swoją wiedzę i zrozumieć, jak wiele ważnych wydarzeń przyczyniło się do kształtowania naszej ojczyzny.Spektakl składał się z dwóch części. W pierwszej to multimedialne spotkanie z życiem mieszkańców Warszawy w czasie II wojny światowej, w drugiej części uczniowie obejrzeli film Jutro idziemy do kina. Film opowiada o życiu trzech młodych ludzi, którzy zdali maturę w 1938 r. - planują przyszłość i wierzą, że przed nimi jest jeszcze całe życie. Wielkimi zaletami filmu jest prosta lecz uniwersalna historia, sympatyczni bohaterowie, a przede wszystkim niezapomniany nastrój zmącony wybuchem II wojny światowej.

          • Wyniki III etapu IV Grotowskiej Olimpiady z języka angielskiego

          • Wyniki III etapu IV Grotowskiej Olimpiady z j.angielskiego

            Na podstawie prezentacji przedstawionych przez uczniów 16.04.2024 r. jury wyłoniło 3 laureatów:

            I miejsce zajęła Zofia Radecka,

            II miejsce zajął Tomasz Strode,

            III miejsce zajęła Gabriela Grobelna

            Serdecznie gratulujemy !

            organizatorzy

            Renata Gruszczyńska i Ewa Owczarek

             

            W sprawie odbioru dyplomów i nagród będziemy kontaktować się mailowo.

          • Nasza wielka włoska wyprawa

          • Od 16 do 22 marca klasy 3d i 1a2 wraz z chętnymi z innych klas (w sumie było 90 uczestników i 8 nauczycieli), wybrały się na wycieczkę objazdową po Włoszech. Jak napisała Hania Balcer z klasy 1a2:

            „Wyprawa była naprawdę bardzo wymagająca. Nocowaliśmy w różnych hotelach (a nieraz odsypialiśmy zmęczenie w autokarze), spacery po miastach bywały naprawdę długie i męczące, ale rekompensatą za wszystkie te trudy będą wspaniałe wspomnienia, które ze sobą przywieźliśmy”.

          • Wielki sukces Michała Mazura (4d)

          • 22.03.2024 na Politechnice Warszawskiej odbył się Konkursu Mechatroniki, Automatyki i Robotyki. Znakomity wynik (II miejsce) osiągnął Michał Mazur z 4d. W nagrodę otrzymał indeks na Politechnikę Warszawską, Wydział Mechatroniki i Robotyki (jak i na inne uczelnie techniczne).