• Lecimy na łyżwy! Otwieramy sezon zimowy na lodowisku!

• 2 grudnia br. (sobota), w godz: 16:00 – 19:00, zapraszamy po raz kolejny na wydarzenie „Gwiazdka
            na lodzie”.
            Gdzie: lodowisko OSiR Ochota, ul. Rokosowska 10.
            Jak co roku zapraszamy mieszkańców naszej dzielnicy do udziału w jedynej w swoim rodzaju zabawie
            na lodowisku. Mikołajki na lodzie poprowadzi dla Państwa konferansjer-animator, który zaangażuje
            wszystkich uczestników do wspólnej zabawy.
            Pokaz Jazdy Figurowej zagwarantuje niezapomniane wrażenia dla widzów, w programie także
            animacje, gry, zabawy i konkursy. Niecodzienną atrakcją będzie udział świątecznych postaci, m.in.
            św. Mikołaja, Śnieżynek i Elfów, które będą zachęcać uczestników do wspólnej zabawy oraz czynnego
            udziału w przygotowanych zawodach i konkursach. Świąteczną atmosferę całemu wydarzeniu, doda
            odpowiednie oświetlenie i mikołajkowe dekoracje. Stałym punktem programu będzie możliwość
            zrobienia pamiątkowego zdjęcia w fotobuce. Dla uczestników konkurencji sportowo-rekreacyjnych
            przewidziane są upominki, a dla łasuchów przygotowane będą cukierki, ciepłe napoje w postaci
            herbaty, kawy czy gorącej czekolady.
            Po raz kolejny partnerem wydarzenia będzie Decathlon Reduta, który oferuje możliwość
            darmowego ostrzenia łyżew (serwisanci naostrzą nieodpłatnie łyżwy z którymi przyjdziecie). Przed
            skorzystaniem z usługi darmowego ostrzenia wymagana jest wcześniejsza rejestracja onlinie. Zapisy
            odbywają się przez platformę Decathlon GO. Więcej informacji i zapisy pod linkiem:
            https://bit.ly/OtwarcieLodowiskaOchota. Osoby niezapisane w dniu wydarzenia będą mogły pobrać na
            stanowisku Decathlon Reduta specjalny kod QR, dzięki któremu będą mogły skorzystać z usługi
            ostrzenia łyżew.
            Nasz partner przygotował też specjalne nagrody - niespodzianki dla uczestników animacji
            sportowych, które będą się odbywały w dniu wydarzenia na lodzie.
            Serdecznie zapraszamy do wspólnej, aktywnej zabawy.

• Andrzejki w CLX LO

• 24 listopada społeczność naszego liceum bawiła się na dyskotece zorganizowanej z okazji Andrzejek. Zabawę zorgnizował Samorząd Uczniowski. Uczestnicy bawili się świetnie, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach!

• ZIELONE LABORATORIA LAFARGE KLASA 2C2

• Klasa 2c2 wzięła udział w III edycji konkursu Zielone Laboratorium Lafarge. W ramach konkursu zostały przeprowadzone zajęcia „Ślad węglowy” oraz wykonane eksperymenty obrazujące efekt cieplarniany.

Opis eksperymentu (eksperyment_1):

Czy skórka banana wytwarza CO2?

Rzeczy potrzebne do doświadczenia:

- 2 butelki

- skórka banana

- woda

- 2 baloniki

Próba badawcza:

Butelka z wodą i skórką oraz balonikiem

Próba kontrolna:

Butelka z wodą i balonikiem

Obserwacje:

Balonik w próbie badawczej napompował się, a w kontrolnej nie.

Wniosek:

Skórka banana wytwarza dwutlenek węgla

Opis eksperymentu (eksperyment_2):

Pokażemy Wam jak wygląda efekt cieplarniany. Do tego doświadczenia potrzebujemy 2 kostek czekolady, szklanki oraz źródła światła – my użyjemy lampki biurowej. Połóż dwie kostki czekolady obok siebie. Jedną z nich przykryj szklanką. Skieruj na nie światło lampki. Odczekaj 30 minut. Zobaczysz, że czekolada pod szklanką bardziej się roztopiła. Czy już wiesz, na czym polega efekt cieplarniany? W normalnych okolicznościach promienie słoneczne przechodzą przez atmosferę, odbijając się od Ziemi ogrzewają ją i uciekają w kosmos ponownie pokonując atmosferę. Kiedy jednak w powietrzu jest dużo pyłów i gazów cieplarnianych, wtedy część promieni odbija się od tych cząsteczek i zmierza ponownie w kierunku Ziemi. Na tym właśnie polega efekt cieplarniany.

• ZIELONE LABORATORIA LAFARGE KLASA 1D2

• Klasa 1d2 wzięła udział w III edycji konkursu Zielone Laboratorium Lafarge. W ramach konkursu zostały przeprowadzone zajęcia „Woda, źródło życia!” oraz wykonane deszczomierze do pomiaru opadów. Od 7 listopada do 16 listopada młodzież kontrolowała ilość zebranej deszczówki. Różnie z tym deszczem było, czasem zebrało się niewiele wody, czasem spora, a czasem nic się nie uzbierało w deszczomierzach.

W załączonym fotorelacji uczniowie zamieścili zdjęcia oraz krótki filmik z wykonania deszczomierzy z butelek po wodzie mineralnej oraz pomiarów opadów deszczu.

• „OCHOCKI BOWLING”

• Aktywna sobota na kręgielni! Zapraszamy na turniej „OCHOCKI BOWLING” – 18 listopada br.

Gdzie: Klub Arco, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 19.

I tura: 12.00-13.30,

II tura: 14.00-15.30,

III tura: 16.00-17.30

Do dyspozycji 16 torów (maksymalna liczba graczy na 1 torze - 6 osób). Uczestnicy, przez cały czas trwania turnieju, pozostają pod opieką  prowadzącego, który poprowadzi również rozgrzewkę, udzieli krótkiego szkolenia z zasad gry w bowling, pomoże dobrać odpowiednie kule oraz pokaże prawidłowy chwyt przy rzucie. W czasie turnieju każdy z graczy wykonuje 10 kolejek rzutów. Zapisy pod numerem telefonu: 600 306 200 (w godz. 9.00-18.00).

Ważne:  Jednorazowe skarpetki i buty do gry dostępne bezpłatnie na miejscu!

• Konkurs

• Rodziców, nauczycieli i uczniów serdecznie zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie fotograficznym „kuchnia artystyczna w moim domu”. Zadanie konkursowe będzie polegało na wykonaniu zdjęcia własnoręcznie przygotowanego i pięknie podanego  posiłku rodzinnego (śniadanie, obiad lub kolacja). Inspiracja malarstwem mile widziane. Zdjęcia można przesyłać na adres poczta.lo160@eduwarszawa.pl do dnia 24 listopada. Przewidziane bardzo atrakcyjne nagrody.

• Muzyczne Baby i Dziady czyli słuchamy i wspominamy