• Wystawa z okazji Dnia Dziecka

• Zapraszamy na wystawę z okazji Dnia Dziecka inspirowaną twórczością ukraińskiej artystki ludowej Marii Prymaczenko. Prace wykonali uczniowie klasy 1OPA

• Projekt ekologiczny -„Las kieszonkowy”

• W ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych stworzyliśmy ekosystem metodą Akiry Miyawaki.

Nasz las kieszonkowy to różnorodne drzewa i krzewy nasadzone na niewielkim fragmencie zieleni przyszkolnej.

20 uczniów (z klasy 1c2 i 2b1) aktywnie uczestniczyło w realizacji projektu, m.in.:

- badali pH gleby;

- przygotowali podłoże do wybranych roślin;

- zapoznali całą społeczność szkolną z ideą tworzenia lasu kieszonkowego.

• Wycieczka klasy 2c i 2d

• Klasy 2c i 2 d w dniach 23-26.05.2023 wybrały się na wycieczkę do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej.  Pierwszego dnia  zwiedzaliśmy Wrocław, wraz z przewodnikiem odbył  się spacer po Starym Mieście, Rynku oraz  Ostrowie  Tumskim ze słynnym mostem i gotycką katedrą. Następnie przejechaliśmy do Zieleńca.  Drugiego dnia zwiedzaliśmy Kudowę Zdrój  oraz Park Narodowy Gór Stołowych, wdrapaliśmy się na najwyższy szczyt – Szczeliniec Wielki (919 m.n.p.m), a następnie błądziliśmy w Błędnych Skałach. Chętni tego dnia wybrali się również na najwyższy szczyt Gór Orlickich (Orlicę 1084 m.n.p.m.). Trzeciego dnia  wybraliśmy się do Złotego Stoku – zwiedzaliśmy podziemne chodniki zabytkowej kopalni złota, a potem pojechaliśmy do Ząbkowic Śląskich.  Ostatniego dnia wybraliśmy się ponownie do Wrocławia. Zwiedzaliśmy wrocławskie zoo i Afrykarium, następnie ok. 20.30 powróciliśmy do Warszawy.

• Wykład prof. Andrzeja Wysmołka z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

• W ostatnim czasie mieliśmy okazję gościć w naszej szkole prof. Andrzeja Wysmołka z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Prof. Wysmołek poprowadził dla uczniów wykład na temat magnetyzmu. Uczniowie klas 2d i 3d mieli szansę oprócz poszerzenia swojej wiedzy, osobiście asystować podczas licznych doświadczeń, które były prezentowane na wykładzie.

• Wiosenne porządki na miejscach pamięci.

• W piątek 28 kwietnia 2023 roku klasy pierwsze udały się na ochockie miejsca pamięci, znajdujące się pod opieką naszego liceum. W ramach wiosennych porządków uczniowie oczyścili pamiątkowe tablice, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Kwiecień to miesiąc pamięci narodowej, w którym szczególnie wspominamy i oddajemy hołd bohaterom, poległym za wolność i niepodległość Polski. Odwiedzenie miejsc pamięci, zadbanie o ich wygląd jest
            zarówno naszym obowiązkiem, jak i ciekawą lekcją na temat historii Ochoty, Warszawy, Polski.