• JĘZYK POLSKI Z EKONOMIĄ

W czasie lekcji języka polskiego uczniowie dyskutowali o roli pieniądza jako skutecznego narzędzia w kształtowaniu ,,oblicza świata” dawniej i dziś, omawiali

negatywne stereotypy, które wiążą się z posiadaniem pieniędzy (np. nuworysz, snob).

wskazywali literackie nawiązania do pieniądza i posiadania, wyszukiwali w literaturze przykłady bohaterów, których życie uległo przemianie dzięki chęci zysku i posiadaniu

(np. Molier ,,Skąpiec”, Balzac ,,Ojciec Goriot”).

Następnie młodzież podjęła próbę ujęcia w maksymy, limeryki lub hasła reklamowe swoich wniosków.

Na zakończenie zajęć odbyło się głosowanie nad najlepszym limerykiem oraz sformułowanie argumentów na temat: „Wydawać czy oszczędzać? – oto jest pytanie.”

konspekt_R_Niezgoda.docx

Poniżej prezentujemy wybrane prace naszych uczniów:

wierszyki.pdf