• HISTORIA Z EKONOMIĄ

Podczas spotkania z ekspertem oraz w czasie różnych lekcji z ekonomią uczniowie dyskutowali na temat funkcji pieniądza, konieczności oszczędzania oraz korzystania z różnych usług bankowych.

Zajęcia z historii miały na celu utrwalenie wiedzy na temat historii pieniądza, różnych typów gospodarowania, przyczyn powstania i rozwoju bankowości oraz roli banku centralnego w polskim systemie bankowym.

Podczas lekcji uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu nauczyciela na temat procesów gospodarczych, zmian w sposobach dokonywania płatności oraz powstania i rozwoju bankowości. Młodzież analizowała teksty źródłowe, dyskutowała, a także aktywnie pracowała w grupach.

Dużą uwagę w trakcie zajęć poświęcono na podkreślenie znaczenia stabilnej polityki pieniężnej i roli banku centralnego.

W efekcie lekcji uczniowie utrwalili pojęcia: barter, gospodarka towarowo-pieniężna, platmynty, polityka pieniężna, bank, system bankowy, bank, centralny, bank emisyjny, stabilność pieniądza.

Młodzież poznała funkcje NBP, jego rolę w polskim systemie bankowym i polityce gospodarczej oraz zrozumiała hasło: „Dbamy o wartość pieniądza”.

Lekcje zostały przeprowadzone pod kierunkiem p. Małgorzaty Lizak oraz p. Andrzeja Żarkiewicza

scenariusz_-_historia.docx

Bank_Centralny-historia.pptx

Poniżej prezezntujemy wybrane prace naszych uczniów:

Narodowy_Bank_Polski_-_projekt.pdf