• Stypendia m.st Warszawy dla uczniów

          • Szanowni Państwo,

            zachęcamy do zapoznania się z listem Prezydenta Rafała Trzaskowskiego o możliwości ubiegania się o stypendia m.st Warszawy im. Jana Pawła II.

            Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia. O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, którzy:

            - mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,

            - uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów),

            - miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2000 zł.

            Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia.

            Rekrutacja dla studentów (w tym tegorocznych maturzystów) prowadzona będzie od 1 września do 10 października. Szczegółowe informacje.

            Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl

          • Turniej szachowy

          • W II Turnieju Szachowym o Puchar Grota, który odbył się 23 czerwca o godz. 12.00 wzięło udział 13 uczestników (w tym: 1 nauczyciel, 1 absolwent, 2 dziewczyny i 5 uczniów z Ukrainy). Grano 7 rund w tempie szachów szybkich 10 + 5 na partię dla zawodnika.

            Drugi raz z rzędu zwyciężył nauczyciel informatyki i mechatroniki w CLX LO p. Tomasz Pytlak wygrywając wszystkie partie (7 pkt).

            Drugie miejsce zajął zeszłoroczny absolwent Mateusz Szulc (6 pkt.)- obecnie student PW.

            Na III m. uplasował się Mikołaj Czaplicki z klasy 3G4 (5 pkt.).

            W kategorii dziewcząt wygrała Maja Bielak z klasy 1B2.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsza trójka- puchary.Szczegółowe wyniki na stronie: https://liblink.pl/LljM171kzU

          • Nagroda Burmistrza Dzielnicy Ochota

          • Dnia 21 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Burmistrza Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Dzielnicy Ochota.

            Z naszej szkoły nagrodę otrzymała uczennica klasy 3g4 Kamila Gazda.

            Gratulacje Kamila!

          • Gala Grotów 2022

          • W dniu 23.06.2022 odbyła się pierwsza Gala Grotów 2022.

            Szczególną nagrodę Osoby z największą frekwencją na zajęciach wf i tytuł Fitnesiary przyznano Kacprowi Ślęzakowi z klasy 3g4 za motywowanie kolegów do walki na boisku i dawanie licznych wskazówek dotyczących gry.

            Wyróżnienie w kategorii osoba z pozytywna energią otrzymała Jagoda Hinz z klasy 2c. Uśmiech zdobi człowieka i jest bardzo potrzebny w codziennym życiu. Pozwala zachować twórczy optymizm oraz pogodę ducha. W dodatku nic nie kosztuje. Uczennicę, której uśmiech stale towarzyszy na co dzień, nagrodzono tytułem Promyka Słońca.

            Driver, czyli najczęściej spóźnialski to wyróżnienie, które w tym roku powędrowało  do  Marcela Kamińskiego z kl. 3g4. Nie miał sobie równych!

            Tytuł szkolnego Malarza za szczególne zdolności artystyczne otrzymał Natan Jóźwik z kl. 3c4.  Z przyjemnością oglądaliśmy jego kreatywne pomysły przelane na papier. Mamy nadzieję, że dalej będzie rozwijał swoją twórczość. Takiej kreatywności możemy mu tylko pozazdrościć!

            Samorządowiec, to wyróżnienie, które w tym roku powędrowało do Sary Sekścińskiej z klasy 3e4. Pokazuje nam zawsze, iż człowiek prócz ciała ma jeszcze duszę. Pokazuje młodym ludziom, że wartościami ważniejszymi od pieniądza i kariery są nadzieja i miłość, co przekuwa na swoje działania na rzecz naszej społeczności.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

        • Projekt językowy
          • Projekt językowy

          • ńW ramach lekcji języka angielskiego grupa uczniów z Ukrainy wraz z nauczycielką Renatą Gruszczyńską pracowała nad dialogami. Dialogi zawierają 3 języki: j.polski, j.angielski oraz j.ukraiński.

            Poniżej efekty owej pracy.

             

          • Żywy obraz

          • W czerwcu realizowany był na lekcjach historii w klasach pierwszych i drugich projekt Żywy Obraz.
            Uczniowie mieli za zadanie odtworzenie obrazów odnoszących się do szeroko rozumianej historii,
            czyli zarówno wydarzeń historycznych jaki i obyczajów czy mody. Żywy Obraz to lekcja historii na
            wesoło, o czym przekonują zdjęcia z realizacji projektu.


            ZYWY_OBRAZ.2022_(1).pdf​​​​​​​

          • Rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego CLX LO

          • Zakończyliśmy konkurs literacki, który miał  na celu promocję wśród uczniów szkoły idei pisania kreatywnego.

            Dziękujemy za wszystkie przesłane prace, a także za chwile uśmiechu i wzruszenia, zaskoczenia i fascynacji, towarzyszące nam podczas czytania Waszych wierszy i tekstów prozatorskich.Czekamy na więcej za rok!

            Gratulujemy i życzymy Wam zadowolenia i poczucia spełnienia na dalszej twórczej drodze.

            W konkursie przyznajemy nagrody:

            1. Gabrieli Gawryluk, kl. 3b4

            2. Mai Balik, kl. 3b4

            Na szczególne wyróżnienie ponadto zasługuje Martyna Piątkowska z klasy 3C3, nasza tegoroczna Maturzystka.

            Zapraszamy do lektury wybranych prac, a Uczennice po odbiór nagród do p. A. Dombrowskiego - są to bilet otwarte do Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy, życząc wraz z Dyrekcją szkoły w nadchodzącym roku szkolnym  wszystkim  Laureatom co najmniej tyle szczęścia i radości, ile my mieliśmy podczas czytania Waszych prac.

            W imieniu Organizatorów

            Adam Dombrowski


          • Projekt Poznaj kulturę swoich kolegów.

          • W dniu 1 czerwca 2022 r., w ramach projektu Poznaj kulturę swoich kolegów, odbyło się spotkanie uczącej się w naszej szkole młodzieży ukraińskiej z uczniami z Polski.Spotkanie zorganizowała p. prof. R. Sudoł, p. Nadia - opiekunka uczniów ukraińskich oraz p. prof. P. Krasowski.Spotkanie składało się z trzech części.

            W części pierwszej, p. prof. Sudoł i p. prof. Krasowski omówili cele projektu i spotkania oraz przedstawili rys historyczny stosunków polsko - ukraińskich na tle przemian społecznych w Europie oraz historię pierogów ukraińskich.

            W drugiej części nastąpiło wspólne lepienie i gotowanie pierogów przez uczniów z Ukrainy i Polski. Polską młodzież reprezentowali uczniowie z klasy 1e, 2b i 3b4.

            Część trzecia spotkania obejmowała wspólną degustację pierogów oraz wspólne śpiewanie pieśni i piosenek ukraińskich i polskich wybranych przez organizatorów i uczniów.Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży i nauczycieli oraz stało się bodźcem do organizowania podobnych imprez w przyszłości.