• Warsztaty Miesiąc dla Rodziny. Dziecko a pandemia.

• Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach online Miesiąc dla Rodziny - Dziecko a pandemia, które odbędą się już w listopadzie. Zapisy trwają.

Czas pandemii koronawirusa stawia rodzinę w świetle zupełnie nowych wyzwań. Wiele osób dostrzega negatywne konsekwencje lockdownów i zastanawia się jak z nimi walczyć.

Warsztaty są odpowiedzią na istotne problemy, które pozwoliła doprecyzować szczegółowa analiza obecnej sytuacji rodzin. Tematyka poruszana podczas konferencji dotyczyć będzie m.in. wyzwań związanych z powrotem dzieci do środowiska rówieśniczego, zmian w edukacji, a także relacji partnerskiej w obliczu tego trudnego czasu.

Warsztaty składać się będą z dziesięciu internetowych konferencji, mają stanowić praktyczne i realne źródło wsparcia rodzin. Spotkania ze specjalistami z zakresu m.in. psychologii i pedagogiki mają pomóc uczestnikom odnaleźć się w nieustająco zmieniającej się rzeczywistości i zapewnić im poczucie sprawczości.

Serdecznie zachęcam do zapoznania się ze szczegółowym programem warsztatów i przekazania informacji innym rodzicom.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie internetowej: https://wszystkoorodzinie.pl/warsztaty

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu Po Pierwsze Rodzina.

• Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

• Drodzy Uczniowie!

Ogłaszamy wyniki piątkowego głosowania do SU. Głosowanie odbyło się online poprzez moduł ankiety w Librusie. Głosować mogliście w godzinach 9-18. W głosowaniu wzięło udział 246 uczniów.

Poniżej prezentujemy wyniki:

1.Mateusz Aleksandrowicz – Przewodniczący SU (liczba uzyskanych głosów – 84)

2.Iga Pawłowska – Zastępca Przewodniczącego SU (liczba uzyskanych głosów – 76)

3.Gabriela Borowska – Skarbnik SU (liczba uzyskanych głosów – 41)

Pozostali kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów: Maciej Radzki – 25 głosów, Patrycja Olkowicz – 20 głosów.Gratulujemy i dziękujemy za udział w wyborach.Informacja o spotkaniu SU zostanie podana w przyszłym tygodniu.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

• Europejski Dzień Języków

• W ramach Europejskiego Dniach Języków Obcych uczniowie klas 1b1, 3c4 i 3g4 (grupy p.Owczarek) uczyli się języków obcych np. języka węgierskiego, czeskiego, szwedzkiego czy duńskiego. Po pracy w grupach młodzież potrafiła przedstawić się w danym języku, policzyć do dziesięciu i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. Uczniowie rozwiązywali również escape room i quizy dotyczące języków obcych.

Grupy francuskie Pani Jałtuszyk, degustując smakowite croissanty przy kawie, dowiedziały się czym jest wielojęzyczność, w ilu krajach angielski, francuski czy hiszpański to języki urzędowe i kto wśród celebrytów i polityków włada kilkoma językami.

Klasa 2d i 1c (grupy p.Gruszczyńskiej) prezentowały podczas lekcji języki :włoski, interslavic, hiszpański, japoński, koreański,wietnamski, turecki, niemiecki, rosyjski oraz angielską odmianę języka migowego. Natomiast uczniowie z klas 2e, 1a (grupy p.Gruszczyńskiej) oraz 3b3 tworzyły ulotki wielojęzyczne, z ktorych można było się nauczyć kilku podstawowych zwrotów wielu językach obcych. Owe ulotki można było znaleźć na korytarzach naszej szkoły. Klasa 1b2 (grupa p. Gruszczyńskiej) rozwiązywała escaperoom oraz quizy w kahoot związane z tematem Europejskiego Dnia Języków Obcych. Klasa 3e3(grupa p.Gruszczyńskiej) napisała scenariusz do scenki w restauracji z użyciem wielu języków oraz dań narodowych, przygotowała scenerię i kostiumy oraz nagrała i zmontowała filmik(który pojawił się już na stronie naszej szkoły).

Uczniowie z klas 3G3, 3b4, 2e, 3e3, 3a3 i 3f3 (z grup p. Barskiej-Fomin) poszerzali swoją wiedzę na temat języków europejskich poprez gry i zabawy językowe, uczyli się zwrotów grzecznościowych w różnych językach oraz dyskutowali nad najlepszymi sposobami nauki języków obcych.

P.Reka Bogar wraz z klasą 3a4 słuchała muzyki w różnych językach, uczniowie mieli za zadanie odgadnąć w jakim języku jest dana piosenka. Natomiast p.Chodniewicz wraz z klasą 1 A podczas EDL pisała przywitania w różnych językach na lekcji j. angielskiego.

P. Maria Jackowska wraz z uczniami klasy 2d rozmawiała o języku hiszpańskim używanym w piłce nożnej i o tym, że hiszpański hymn nie ma słów!3BC3 miała za to okazję przyjrzeć się tekstom wszechobecnych w radiu piosenek hiszpańskojęzycznych, m.in. „Despacito” oraz poznać jeden z utworów modnego piosenkarza Manu Chao. Uczniowie rozmawiali też o kulturze tapas i nazwach hiszpańskich dań, które można zjeść nawet w Warszawie! Uczniowie z 3A3 mieli okazję spróbować churros zrobionych przez jedną z uczennic i posłuchać językowych ciekawostek związanych z jedzeniem oraz wyrażeń używanych przy hiszpańskim stole. Było treściwie i pysznie!

Trochę więcej zdjęć.

I jeszcze więcej.