• Dzień otwarty dla kandydatów

          • Szanowni Państwo,

            Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

            O nowym terminie poinformujemy Państwa niebawem. 

             

        • Video tutoriale klasy 2 b
          • Video tutoriale klasy 2 b

          • 24 i 25 lutego 2020 podczas lekcji języka angielskiego uczniowie z klasy 2b prezentowali swoje video tutoriale, nad którymi wcześniej pracowali wspólnie. Zadaniem każdej z grup było stworzyć krótki filmik, na ktorym pokazywali jak, np. upiec ciasto, zrobić falę czy kaligrafować. Musieli także zangażować resztę klasy. Poniżej owe tutoriale.

            Filmik Poli, Klaudii i Eli

            Film Julii J. i Oli 

            Tutorial Julii D. i Magdy K.

            Film Maćka, Magdy O. i Julii Ch.

            Tutorial Pawła, Patryka i Łukasza

            Film Pauliny i Gosi

          • Lekcja w Muzeum Ziemi PAN

          • 7 lutego 2020 r. grupa uczniów z klasy 2a realizująca rozszerzony program  z geografii  wzięla udział w lekcji muzealnej "SKAŁY I SKAMIENIAŁOŚCI DOKUMENTAMI DZIEJÓW ZIEMI".

            Lekcja była prowadzona z wykorzystaniem bogatej kolekcji dydaktycznej skał, minerałów i skamieniałości. Możliwość obcowania z oryginalnymi okazami znacznie ułatwiła młodzieży zrozumienie wielu zagadnień z zakresu geologii, geografii oraz historii życia na Ziemi.

            Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowymi typami skał budujących skorupę ziemską, minerałami skałotwórczymi oraz procesami kształtującymi oblicze Ziemi. Dowiedzieli się także, czym zajmuje się paleontologia, jak powstawały skamieniałości i jakie organizmy zamieszkiwały naszą planetę przed milionami lat.

            Lekcja był wzbogacona prezentacją multimedialną, dzięki której młodzież  poznała rekonstrukcje i współczesnych krewnych dawno wymarłych zwierząt.

        • Projekt z języka angielskiego
          • Projekt z języka angielskiego

          • Od jakiegoś czasu uczniowie klasy 2c (z grupy p. Gruszczyńskiej) pracowali nad projektem z j.angielskiego. Ich zadaniem było stworzyć video-tutoriale , w których poinstruują innych jak coś zrobić czy przygotować, np. upiec amerykańskie naleśniki. Tematy były różne tak jak rożne są zainteresowania i umiejętności uczniów. Począwszy od 3.02.2020 projekty były prezentowane. Podczas lekcji nie tylko oglądaliśmy efekty pracy, ale również byliśmy zaangażowani w inny sposób. Uczyliśmy się jak rysować twarz kobiety, jak robić psa z origami (łącznie z nauczycielem), rozwiązywaliśmy quizy w Kahoot , poznaliśmy historię sushi i różne rodzaje naleśników na całym świecie, dowiedzieliśmy się czym różni się typowy ryż używany w Polsce od tego wietnamskiego i wiele innych rzeczy.
            Warto pracować nad projektami, nie tylko ćwiczymy nasze umiejętności językowe i poznajemy nowe słownictwo, ale też uczymy się np. montażu filmu, współpracy, rozwijamy wyobraźnię i miło spędzamy wspólnie czas. 

            Poniżej kilka filmów. Mam nadzieję, że będą interesujące.

            Film Magdy K. , Eweliny F. i Weroniki G.

            Film Oliwii R., Eweliny K. i Zuzi P.

            Film Natalii B. i Wiktorii N.

            Film Moniki B.H. i Klaudii Ł.

            Film Marii M. i Marii B.

            Film Zuzi C.

            Film Oli  

            Film Amelii

          • Wyjście do Centrum Nauki Kopernik

          • Dnia 29 stycznia uczniowie klasy 1d4, 1g4 oraz 1f4 pod opieką pani U. Słupskiej, p. B.Ciborowskiej i p.B.Ziemby brali udział w warsztatach z fizyki, robotyki i biologii organizowanych w Centrum Nauki Kopernik.

            LABORATORIUM FIZYCZNE

            Jak zważyć wirusaZ człowiekiem jest łatwo – wchodzi w rano na wagę i wie, że ten ostatni kawałek sernika mógł sobie darować. A jak zważyć coś bardzo małego? Bakterię? Wirusa? Podczas laboratorium omówiliśmy różnego rodzaju drgania i zbadaliśmy zjawisko rezonansu mechanicznego. Poznaliśmy różnice i podobieństwa między częstotliwością rezonansową a częstotliwością drgań własnych. Na koniec zbudowaliśmy „wagę” dla wirusów i bakterii.

            LABORATORIUM ROBOTYCZNE

            Drukowany światOdzież, samochód, dom, ludzkie tkanki. Obecnie możemy wydrukować praktycznie wszystko! Podczas zajęć zapoznaliśmy się bliżej z drukarką 3D, uczyliśmy się modelować i samodzielnie projektować obiekty w trójwymiarze.

            LABORATORIUM BIOLOGICZNE

            Reaguj na bodźce!Wzrok, słuch, węch, smak i dotyk – to 5 podstawowych zmysłów, pozwalających nam reagować na bodźce i komunikować się. Czy człowiek jest „królem zmysłów”? Jak działają one u zwierząt, roślin, czy jednokomórkowców? Sprawdziliśmy to na zajęciach laboratoryjnych w CEN. Dowiedzieliśmy się też, który zmysł pojawił się w ewolucji jako pierwszy, a który jako ostatni.