• Grotowska Olimpiada z Języka Angielskiego - trzeci etap

• Szanowni Państwo,

komisja Grotowskiej Olimpiady z Języka Angielskiego z przyjemnością publikuje listę osób zakwalifikowanych do 3 etapu. Przypominamy, iż trzeci etap odbędzie się 20 kwietnia 2022 r. w godzinach 10:00-14:00 zgodnie z listą (lista zostanie opublikowana kilka dni przed terminem III etapu)Trzeci etap olimpiady polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej oraz ustnym zaprezentowaniu wiedzy na jeden z wybranych tematów (szczegóły w regulaminie - zakładka Grotowska Olimpiada)

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO TRZECIEGO ETAPU

• Konkurs Szkolny savoir-vivre

• Zakończyliśmy konkurs Szkolny savoir-vivre, którego celem było poszerzenie i utrwalenie
            wiedzy uczniów o zasadach dobrego wychowania. Konkurs miał formę klasową i skierowany
            był do uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich (po szkole podstawowej).

Zadania konkursowe polegały na nagraniu krótkiego filmu lub/i wykonaniu plakatu na temat zasad
            savoir-vivre w szkole. W konkursie nagrodzone zostały klasy 1d, 2b, 3c4.

Gratulujemy!
            Dziękujemy uczniom i Wychowawcom wszystkich klas, które wykonały zadnia konkursowe.
            Plakaty zostały wyeksponowane przy Kąciku Patrona. Zapraszamy do podziwiania i refleksji
            na temat zasad dobrego wychowania.

• Grotowska Olimpiada z Języka Angielskiego - II etap

• Szanowni Państwo,

informujemy, iż zgodnie z regulaminem 2 etap Grotowskiej Olimpiady z Języka Angielskiego odbędzie się 16 marca br. o godzinie 10:00 w budynku naszej szkoły (wejście od ulicy Siemieńskiego 6). Uczestników prosimy o posiadanie legitymacji szkolnej. Lista osób z numerem sal zostanie umieszczona na tablicy przy wejściu do szkoły.

W razie pytań, prosimy o kontakt mailowy podany w zakładce "Grotowska Olimpiada".

Komisja Grotowskiej Olimpiady

• Zrób-My Nasz-Film

• Koło filmowe CLX LO pod opieką p. Renaty Gruszczyńskiej zdobyło II miejsce w V edycji konkursu.

"Jestem bardzo szczęśliwa, nie spodziewałam się takich wyników, zważywszy na to,że to nasz pierwszy udział w jakimkolwiek konkursie." - powiedziała Renata Gruszczyńska.

Konkurs organizowany jest przez OEIiZK w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Poniżej wycinek protokołu konkursu ze strony https://zrobmynaszfilm.blogspot.com/

Drugie miejsce pracy konkursowej, pod tytułem „Zieleniak wczoraj, dziś

i jutro”, wykonanej przez uczniów:

CLX LO im. gen. dyw. St. Roweckiego „Grota”, ul. Siemieńskiego,

za

– dobry technicznie, pokazujący nie do końca "naturalne" dla młodych ludzi

środowisko "Zieleniaka";

– dostrzeżenie ogromnego znaczenia takich miejsc, które obok funkcji czysto

handlowej, odgrywają dużą rolę w podtrzymywaniu relacji międzyludzkich,

zwłaszcza dla osób starszych;

– zgromadzenie interesujących ilustracji wątków i miejsc odkrywanych na

nowo, wspomnienia o zdarzeniach, różnicach wartości oraz wyborów

kulturowych odległych czasów, w kontekście teraźniejszości;

– włączenie naturalnej wypowiedzi bohaterów jako narracji do konstrukcji

filmu, która prowadzi nas poprzez różne etapy zmian, czasu i znaczenia

opisywanego miejsca, wskazując dalsze jego losy, nie zawsze korespondujące

z potrzebami najbliższego środowiska;

– twórcy dali nam szansę poznania historii miejsca będącego obszarem

codziennego życia, istotnego dla kultury lokalnej - jednocześnie bardzo

ważnego historycznie punktu miasta;

– interesujące ujęcie tematu, rzetelne dokumentowanie starej i nowej Warszawy.