• Uroczystości upamiętniające 80. rocznicę przekształcenie Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową

     • W poniedziałek 14 lutego 2022 roku przed tablicą upamiętniającą komendanta AK gen. Stefana Roweckiego „Grota” na ulicy Spiskiej 14 odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę przekształcenie Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Uroczystość swoją obecnością uświetnili kombatanci, a jednym z przemawiających był przedstawiciel Obwodu Ochota AK płk Bogdan Bartnikowski, łącznik podczas Powstania Warszawskiego, a następnie więzień Niemieckiego Obozu Auschwitz. Słowo okolicznościowe wygłosili również Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy pani Dorota Stegienka oraz Minister Jan Kasprzyk. Po przemówieniach nastąpiła ceremonia złożenia kwiatów w asyście honorowej Wojska Polskiego.

      Wśród delegacji ochockich szkół obecny był poczet sztandarowy naszej szkoły, złożyliśmy także wiązankę kwiatów przy tablicy pamiątkowej. Uroczystość ta była dla uczniów CLX LO wydarzeniem szczególnym. Gen. Stefan Rowecki „Grot”, pierwszy komendant Armii Krajowej jest przecież patronem naszego liceum. Ponadto jako szkoła, opiekujemy się miejscem pamięci na ulicy Spiskiej 14, gdzie w jednym z mieszkań stojącej tam kamienicy został aresztowany przez Gestapo w czerwcu 1943 roku generał Rowecki.

     • Walentynki w Grocie

     • UWAGA, UWAGA, WALENTYNKI!

      Tak, to już dzisiaj. Święto zakochanych znów do nas zawitało. Niestety w tym roku musimy sobie radzić przez ekrany komputerów ale mimo tego przygotowaliśmy dla was kilka aktywności na ten dzień. 

      Przede wszystkim zapraszamy was do zagrania w krótki Quiz walentynkowy, dzięki któremu być może dowiecie się kilku ciekawostek o tym dniu, o których wcześniej nie mieliście pojęcia. Znajdziecie go pod tym linkiem: https://www.fyrebox.com/play/zqk2pjrykayowejygk/ Możecie go udostępniać znajomym i chwalić się swoimi wynikami na Facebooku. 

       

      Drugą aktywnością dla was jest możliwość urządzenia sobie i komuś fajnej pamiątki. Poczty walentynkowej jako takiej nie jesteśmy w stanie zorganizować, ale w ramach tego możecie przebrać się w fajne, tematyczne ciuchy, nakreślić kilka miłych słów na kartce np. pozdrowienia albo wyznanie, zrobić sobie z nią zdjęcie i wysłać na naszego maila: mateusz.aleksandrowicz@160lo.pl. Może to być również zdjęcie samej kartki z kilkoma miłymi słowami czy miłosnym wierszem albo wy z waszym wynikiem z Quizu. Pod koniec dnia zbierzemy wszystkie zdjęcia i wrzucimy na Facebooka posta z nimi, aby każdy mógł je zobaczyć.

       

      Miłej zabawy!

      Pozdrowienia i buziaki w tym szczególnym dniu

      Samorząd Uczniowski