• Szkolny Budżet Obywatelski 2022

• Weź udział w tegorocznej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego!

Napisz projekt inwestycji, zakupu lub imprezy, które chciał(a)byś mieć w swojej szkole. Możesz to zrobić samodzielnie, z grupą kolegów/koleżanek a nawet całą klasą.

Na złożenie projektu wraz z listą poparcia masz czas do 7 marca.

Zwycięskie projekty będą zrealizowane jeszcze w tym roku szkolnym.

WAŻNE: Przed przystąpieniem do pisania projektu uważnie przeczytaj załączony regulamin, ponieważ Twój projekt musi spełniać określone warunki. Do opisania projektu posłuży Ci załączony formularz. Zapoznaj się również z terminami tegorocznego SBO.

Gotowy projekt przynieś lub wyślij do koordynatora SBO, p. Eweliny Żebrowskiej (s. 18 lub ewelina.zebrowska@160lo.pl).

Powodzenia!

REGULAMIN SZKOLNEGO BUDZETU OBYWATELSKIEGO

PROJEKT DO SZKOLNEGO BUDZETU OBYWATELSKIEGO

Harmonogram SBO 2022

• BRĄZOWA TARCZA 2022 DLA CLX LO

• Z satysfakcją  pragniemy  poinformować, że w tegorocznej edycji  rankingu sporządzanym przez portal edukacyjny PERSPEKTYWY CLX LO uzyskało Brązową Tarczę.

Brązowa Tarcza 2022 jest dowodem na to, że nasza szkoła z każdym rokiem uzyskuje lepsze wyniki edukacyjne dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów, kadry pedagogicznej i dyrekcji szkoły.

Gratulujemy Społeczności Szkolnej sukcesu!

• Szkoła ucząca myślenia krytycznego

• W roku szkolnym 2020/2021 nasza Szkoła postawiła na MYŚLENIE KRYTYCZNE!

W styczniu nasza szkoła przystąpiła do 4-letniego projektu wdrażenia na lekcjach najbardziej pożądanych kompetencji (4k) czyli myślenia krytycznego, komunikacji, kooperacji i kreatywności.

Uczymy się i staramy  wprowadzać narzędzia (rutyny) myślenia krytycznego na naszych zajęciach. Dzięki nim uczniowie mają najlepsze warunki do samodzielnego myślenia.

Więcej informacji o projekcie: https://mysleniekrytyczne.edu.pl/

• gruszka owinięta taśmą filmową
          • Wywiad z belfrem.

• Po długiej przerwie Koło Filmowe p. Gruszczyńskiej zostało reaktywowane.

Mimo wielu perypetii i przeciwności losu (oraz problemów technicznych) udało się stworzyć pierwszy w tym roku, lecz mamy nadzieję,że nie ostatni, wywiad z belfrem. Tym razem pod lupę została wzięta sama założycielka Koła Filmwego p.Renata Gruszczyńska, która uczy języka angielskiego w naszym liceum.

Jako ciekaowstkę zdradzę,że nauczyciele nie znają pytań wcześniej, ta sytuacja nie była wyjątkiem.

Sami zobaczcie efekty. Poniżej kilka zdjęć z poprzednich lat działalności filmowej.

Link pod zdjęciami to film, o którym mowa.