• Europejski Dzień Języków

• W związku z Europejskim Dniem Języków klasa 3e3 (grupa p. Gruszczyńskiej) przygotowała międzynarodowy dialog w restauracji. Czy jesteście w stanie powiedzieć jakie dania zamawiali obcokrajowcy?

• Lista kandydatów do Samorządu Uczniowskiego

• Lista kandydatów do Samorządu Uczniowskiego 2021/2022

1.    Aleksandrowicz Mateusz (3D3)
            2.    Borowska Gabriela (1C)
            3.    Olkowicz Patrycja (2B)
            4.    Pawłowska Iga (3B4)
            5.    Radzki  Maciej (2B

Od dnia dzisiejszego rusza Kampania Wyborcza. Promujące plakaty można zamieszczać na specjalnie do tego wyznaczonych tablicach na korytarzu szkoły.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się 1go października 2021 r.

Lista osób opublikowana została w porządku alfabetycznym.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

• European Day of Languages

• Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
            W związku z tym nauczyciele języków obcych CLX LO zapraszają rodziców, innych nauczycieli, uczniów i wszystkie chętne osoby, do przywitania się w tym dniu (26 września w domu, 27 września - w szkole) w innym niż zazwyczaj języku.

Nauczyciele języków obcych wraz z uczniami będą świętować ten dzień na wiele różnych sposobów, np: poprzez naukę i prezentację różnych języków, degustację croissantów oraz tworzenie międzynarodowych dialogów, itp.

Zapraszamy do włączenia się w obchody tego dnia.

Zaparaszamy do escaperoom na temat Europejskiego Dnia Języków. Pod linkiem pod spodem:

• mLegitymacja

• CLX LO przystąpiło do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.Więcej informacji w zakładce mLegitymacja