• Szachowy Turniej Mistrzów o Puchar "Grota".

• W ramach Dni Sportu 2021, w dniu 23 czerwca odbył się Szachowy Turniej Mistrzów o Puchar Grota. Grano 7 rund systemem szwajcarskim, w tempie 12 min. + 3 sek. dla zawodnika. Zwycięzcą turnieju oraz zdobywcą Pucharu Grota został nauczyciel mechatroniki i informatyki p. Tomasz Pytlak (5,5 pkt.), który wyprzedził 11 uczniów. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Szulc (5 pkt.), tegoroczny absolwent z klasy 3A, a III m. zajął Krystian Wieczorek (5 pkt.) z klasy 2A3. Gratulacje i szacunek należą się jednak wszystkim uczestnikom, którzy podjęli rywalizację.

Kolejne turnieje i szansa na rewanż już po wakacjach :)

Wyniki:

1. p. Tomasz Pytlak 5,5 pkt. CLX LO

2. Mateusz Szulc 5,0 3A

3. Krystian Wieczorek 5,0 2A3

4. Dominik Mińkowski 4,5 2D3

5. Antoni Partyka 4,0 2D3

6. Mateusz Rokicki 4,0 3A

7. Jerzy Bakun 3,5 2G3

8. Michał Lutomirski 2,5 2G3

9. Kacper Bierdziński 2,0 2D3

10. Piotr Książek 2,0 2D4

11. Michał Gawroniak 2,0 2D3

12. Maciej Zieliński 2,0 2D3

Sędzia zawodów:

Rafał Dropia

• Spotkania z ciekawymi osobistościami (projekt WIE)

• 26 maja 2021 r. społeczność naszego liceum wzięła udział w pierwszym z cyklu spotkań z ciekawymi osobistościami w ramach projektu WIE - dr. Grzesiowskim, ekspertem Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.  Tematem wykładu była panująca pandemia, oraz związana z nią walka. Ponadto, uczniowie mieli możliwość uzyskać informacje o szczepieniach i ich działaniu. Po części prelekcji, dr Grzesiowski odpowiadał na nurtujące uczniów pytania na temat koronawirusa, jak i szczepień, oraz rozwiewał wszelkie wątpliwości dot. szczepienia się młodzieży zgodnie z aktualnym stanem wiedzy.
            2 czerwca 2021 r. chętne klasy naszego liceum uczestniczyły w drugim spotkaniu z tego samego cyklu, tym razem było to spotkanie ze stewardessą Polskich Linii Lotniczych (LOT) panią Natalią Dworak. Pani Natalia omówiła krok po kroku proces rekrutacji na stewarda/stewardessę, zapoznała uczniów z terminologią lotniczą, podzieliła się najciekawszymi historiami z jej pracy - tymi śmiesznymi, a zarazem mrożącymi krew w żyłach, oraz obaliła krążące mity na temat pracy personelu lotniczego. Pod koniec spotkania uczniowie mieli czas na rozmowę z panią Natalią, w której zadawali pytania dotyczące jej pracy.  Ta część okazała się wyjątkowo udanym pomysłem, uczniowie przygotowali liczne pytania do pani stewardessy, na które każdy z uczniów uzyskał odpowiedź.
            Oba spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.

• „Siłowania plenerowa na terenie Liceum przy ul. Siemieńskiego 6”

• Na początku 2021 r. do Budżetu Obywatelskiego dla m.st. Warszawy został zgłoszony projekt:

„Siłowania plenerowa na terenie Liceum przy ul. Siemieńskiego 6”

W ramach realizacji projektu miałaby powstać siłownia zewnętrzna wyposażona w siedem potrójnych urządzeń i jedno urządzenie podwójne.

Koszt projektu 78 000 zł.

Aby projekt wygrał i mógł być zrealizowany – musi na niego zagłosować jak największa liczba mieszkańców Warszawy. Dlatego zachęcamy, aby powiedziedzieć o projekcie i głosowaniu – rodzinie, znajomym, sąsiadom. Im więcej nas będzie, tym większe mamy szanse na wygraną !

Zagłosować może każdy mieszkaniec Warszawy niezależnie od swojego wieku i dzielnicy, w jakiej mieszka.

Głosować można przez Internet na bo.um.warszawa.pl lub osobiście w każdym urzędzie dzielnicowym.

Głosowanie trwa od 15 do 30 czerwca !

Zgłoszony projekt ma 26 miejsce na liście dla Dzielnicy Ochota.

Obejrzyj nasz plakat!

• Liceum będzie nieczynne w dniach 3-4 czerwca.

• Drodzy Rodzice, Uczniowie i Osoby zainteresowane ofertą naszej szkoły!

Uprzejmie informujemy, że w dniach 3-4 czerwca 2021 r.  nasza szkoła będzie nieczynna.

We wszystkich sprawach – zwłaszcza związanych z rekrutacją – prosimy o kontakt w innym terminie.