• Laureaci 1 Grotowskiej Olimpiady z Języka Angielskiego

•  Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, iż komisja Grotowskiej Olimpiady wyłoniła 3 laureatów  pierwszej edycji Grotowskiej Olimpiady z  Języka Angielskiego.  Szczegółowe wyniki  TUTAJ.

Laureatów (zwycięzców) zapraszamy po odbiór zaświadczeń (+ nagrody niespodzianki) 11 czerwca 2021 r. w sekretariacie szkoły.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy wysokich wyników!

Koordynator olimpiady,

Bartosz Dębski

• „Giganci finansów osobistych”

• W marcu i kwietniu  uczniowie wybranych klas drugich naszego liceum realizowali projekt „Giganci finansów osobistych” w ramach I edycji ogólnopolskiego programu Złote szkoły NBP.

Finanse osobiste to sztuka zarządzania własnymi pieniędzmi. Umiejętność kontrolowania wydatków tak, by zawsze wystarczało na wszystkie potrzeby. Świadome korzystanie z narzędzi pomnażania tego, co udało się odłożyć. Mądre budowanie bezpieczeństwa finansowego, które umożliwia planowanie przyszłości. Te umiejętności procentują przez całe życie, dlatego warto je doskonalić od najmłodszych lat.

Podczas realizacji projektu odbyły się:

• dwa spotkania z ekspertami, w których łącznie uczestniczyło 261 uczniów
            • interdyscyplinarne lekcje z ekonomią (49 godzin dla 1271 uczniów)
            • debata uczniowska ( nagranie obejrzało 286 uczniów)

W trakcie wykonywania zadań powstały liczne prezentacje, mapy myśli, infografiki, komiksy, analizy danych, sprawozdania, prace plastyczne oraz wiersze.

Wszystkie zadania zostały przeprowadzone podczas nauki zdalnej w formie online.

• "MIĘDZY SZTUKĄ A KWARANTANNĄ"

• Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy tak twórczo podeszli do wyzwania zainicjowanego przez światowe muzea, a także Muzeum Narodowe w Warszawie w dobie pandemii i nadesłali tyle wywołujących uśmiech adaptacji dzieł sztuki. Zadanie zatytułowane "MIĘDZY SZTUKĄ A KWARANTANNĄ" polegało na zinterpretowaniu znanego dzieła sztuki w warunkach domowych i z wykorzystaniem dowolnych materiałów. Zapraszamy do oglądania i delektowania się prawdziwą sztuką.

Agnieszka Radke