• SZKOŁA W PROJEKCIE „LEKCJA ENTER”

• Od początku stycznia br. czternastu nauczycieli naszej szkoły bierze udział w szkoleniach „Lekcja: Enter”. Jest to projekt edukacji cyfrowej realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Szkolenia mają na celu podniesienie kompletacji cyfrowych wśród nauczycieli, szczególnie ważnych w czasie edukacji zdalnej. Uczestnicy szkolenia poznają możliwości jakie dają nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne. Projekt kładzie szczególny nacisk na poszerzenie wiedzy z zakresu aktywizujących metod nauczania oraz kreatywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii cyfrowych. Dzięki udziałowi w projekcie, nauczyciele będą mogli w pełni wykorzystywać możliwości, które dają liczne platformy multimedialne i aplikacje.

Bez wątpienia wpłynie to na uatrakcyjnienie zajęć, zarówno w czasie nauki zdalnej, jak i po powrocie uczniów do szkoły.

Jesteśmy pewni, że uczestnictwo w projekcie przełoży się na jeszcze lepszą organizację procesu dydaktycznego.

• Projekt CLX - Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne

• Na realizację projektu otrzymaliśmy 15 550zł. Inspiracją do jego powstania było spotkanie z Samorządem Uczniowskim i pomysł młodzieży, by organizować spotkania z ludźmi, którzy pokazywaliby sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w życiu.

W ramach projektu odbędą się:

- Walentynki online,

- spotkania z ciekawymi ludźmi,

- projekcje filmów w ramach „Kina pozytywnych emocji”

- prezentacja literatury pozytywnych emocji,

- pogaduchy z psychologiem czyli warsztaty z gliną.

Powstanie również forum online „Nie jesteś sam” przy wsparciu pedagoga szkolnego.

Ponadto Licealiści zaplanują zmiany architektoniczne w szkole i zrealizują swój projekt w ramach szkolnego budżetu partycypacyjnego. Utworzona zostanie również mapa szkoły z miejscami, które w przyszłości Licealiści chcieliby zmienić.

Podsumowaniem projektu będzie utworzenie kolażu „Życie jest piękne” – do czego zapraszamy całą społeczność szkolną.

Projekt finansowany jest ze środków Miasta st. Warszawy.

• CLX LO z Brązową Tarczą

• Już po raz 23. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”  opracowała ranking najlepszych szkół w Polsce. Znalazła się w nim również nasz szkoła, która otrzymała znak "Brązowej Tarczy”.

Niezmiernie nas to wszystko cieszy! Bardzo serdecznie gratulujemy i uczniom, i wszystkim nauczycielom, którzy wspólnie wypracowali tak dobry wynik! Możemy być dumni!

• WOŚP 2021

• W niedzielę 31 stycznia wolontariusze naszego liceum po raz kolejny zagrali z WOŚP. Było wspaniale mimo tych ciężkich czasów i wielu przeciwności. Daliśmy radę! Nie ważne rekordy (choć wynik naszej zbiórki jest imponujący!), ale bycie razem i wspólne pomaganie.
            Dziękujemy wszystkim za ogromny wysiłek i pozytywną energię. Jest moc, radość i siła!
            Dlatego z radością zagramy ponownie, do końca świata i o jeden dzień dłużej!

• Walentynki w CLX

• Drodzy uczniowie,

od dziś do 14 lutego możecie wziąć udział w tegorocznej poczcie walentynkowej! To dobry moment, aby zrobić pierwszy krok w budowaniu nowych więzi. Wasze walentynki możecie wysyłać na adres: walentynki.160lo@gmail.com jednakże, walentynki nie mogą zawierać nietaktownych bądź obraźliwych treści. Wiadomości będą publikowane w Walentynki na Instagramie (clxloevents) i Facebooku szkoły w stories.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie!