• Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w piłce ręcznej

• W   Mistrzostwach Dzielnicy Ochota w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii ''młodzież" w ramach LIII WOM w roku szkolnym 2019/2020 rozegranych w dniach 7 i 8 listopada reprezentacja dziewcząt CLX LO zajęła II miejsce!

Nasze liceum reprezentowały:

1.            Dobrowolska Patrycja

2.            Korczak Anna

3.            Kowalczyk Maja

4.            Mioduszewska  Aleksandra

5.            Giz Patrycja

6.            Żółtowska Anna

7.            Przybycin Martyna

8.            Krzysztoszek Anna

9.            Piątkowska Martyna

10.          Parobczy Oliwia

Dziewczęta walczyły dzielnie o każdy punkt i skutecznie utrudniały zdobycie bramki przeciwniczkom.

Brawo dziewczęta!!!

• Zbiórka na rzecz zwierzaków z Sekłaka

• Młodzież z naszego Liceum  zorganizowała zbiórkę na rzecz zwierzaków z Sekłaka. Zebrali mnóstwo dobrej jakości karmy i wiele potrzebnych rzeczy w przytulisku.

Przedstawiciele z CLX Lpojechali by pomóc rozładować całe auto dobroci.

A było tego niesamowicie dużo: mnóstwo karmy mokrej i suchej, cały ogrom kocy, ręczników, poszewek oraz miseczki na wodę i jedzonko

Cała szkoła zaangażowała się by nasi bracia i siostry przed zimą mieli zapasy jedzonka i ciepłe koce.

To nasza pierwsza  zbiórka, ale  będzie ich więcej!

• Warsztaty w Teatrze Powszechnym

• Klasy I e 4 i I e 3 brały udział w kolejnych warsztatach w ramach programu Zachęty "Kultour". 7 i 14 listopada uczniowie zgłębiali swą wiedzę na temat teatru oraz tworzyli własne teatralne scenki.

1e4

1e 4

• Aktywnie spędzony czas podczas warsztatów.

• Kolejne warszaty dla koła filmowego w Telewizji Młodzieżowej za nami.

Dzięki Panu Sewerynowi Lewczukowi wiemy jak ustawić ISO (czułość),przesłonę i czas naświetlania aby zdjęcie zostało zrobione idealnie. Wiemy czym różnią sięvAF i MF tryby ostrości, czym jest shooter i jak go ustawić. Ile klatek na sekundę ma standardowe wideo? Czy to zależy od państwa z którego 'pochodzi' dana kamera? Na te pytania też potrafimy odpowiedzieć. Używaliśmy też obiektywów: portretowego, szerokokątnego i teleobiektywów.

• Za nami Tydzień Konstytucyjny!

• Szanowni Państwo,

tegoroczny Tydzień Konstytucyjny dobiegł końca. Z tej okazji chciałybyśmy Państwu bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie i czas spęczony z młodzieżą.

Siódma edycja była rekordowa! Udział wzięło ponad 450 szkół i 750 prawników z całej Polski. W zajęciach na temat Konstytucji, wolności słowa i mowy nienawiści uczestniczyło blisko 32 000 uczniów z dużych miast, miasteczek i miejscowości. Skala nie do opisania. A to wszystko dzięki Państwu!

Chciałybyśmy podziękować szkołom i placówkom edukacyjnym za otwartość oraz chęć udziału w akcji. Państwa chęci i zapał uczniów do dyskusji jest tym, co sprawia, że Tydzień Konstytucyjny z roku na rok ma jeszcze szerszą skalę. Mamy nadzieję, że warsztaty przybliżyły młodzieży jakże ważną tematykę konstytucyjną. Większa wiedza sprawi, że Państwa wychowankowie w przyszłości będą mogli osiągać jeszcze więcej.

Tydzień Konstytucyjny nie odbyłby się bez prawników i ich zaangażowania. Gotowość do przeprowadzenia zajęć, którą pokazali, była niesamowita.

Korzystając z okazji, przepraszamy za niedziałającą skrzynkę pocztową, a co za tym idzie utrudniony kontakt z nami. Dziękujemy za Państwa wyrozumiałość. Ilość zdjęć ze spotkań jest oszałamiająca, co tylko nas napawa dużym optymizmem na przyszłość.

Załączamy link do artykułu o tegorocznym Tygodniu Konstytucyjnym.

Bardzo dziękujemy za współpracę i mamy nadzieję, że w przyszłym roku zasięg ósmej edycji będzie jeszcze większy.

Maria Ejchart-Dubois i adw. Sylwia Gregorczyk-AbramKoordynatorki Tygodnia Konstytucyjnego

• Wycieczka integracyjna

• od 8 do 11 pażdziernika klasy 1d4, 1f4 i 1g4 uczestniczyły w wycieczce integracyjnej na Roztocze. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzioli Rynek w Sandomierzu, budowali szałasy oraz uczestniczyli we wspólnym ognisku.