• Harmonogram rekrutacji do liceum

     • Komisja rekrutacyjna ogłasza listę kandydatów zakwalifikowanych i Niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej – 22 lipca godz. 12.00

       

      Przyjmowanie oryginałów świadectw ukończenia szkoły podstawowej. Zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Wprowadzanie do systemu informacji o potwierdzeniu woli przyjęcia przez kandydata – 23 lipca od godziny 9.30 do 30 lipca do godziny 14.00

       

      Komisja rekrutacyjna ogłasza listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych – 2 sierpnia godz. 12.00

       

      REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

       

      Przyjmowanie wniosków oraz dokumentów potwierdzających spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w rekrutacji do szkół, które dysponują wolnymi miejscami –

      3 sierpnia od 9.30 do 5 sierpnia do 14.00.

       

      Komisja rekrutacyjna ogłasza listę kandydatów zakwalifikowanych i Niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej – 16 sierpnia godz. 12.00

       

      Przyjmowanie oryginałów świadectw ukończenia szkoły podstawowej. Wyniku egzaminu ósmoklasisty. Wprowadzenie do systemu informacji o potwierdzeniu woli przejęcia przez kandydata – od 17 sierpnia od godz. 9.30 do 20 sierpnia do godz. 14.00

       

       

       

      Komisja rekrutacyjna ogłasza listę kandydatów zakwalifikowanych i Niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej – 23 sierpnia godz. 12.00

       

     • Szachowy Turniej Mistrzów o Puchar "Grota".

     • W ramach Dni Sportu 2021, w dniu 23 czerwca odbył się Szachowy Turniej Mistrzów o Puchar Grota. Grano 7 rund systemem szwajcarskim, w tempie 12 min. + 3 sek. dla zawodnika. Zwycięzcą turnieju oraz zdobywcą Pucharu Grota został nauczyciel mechatroniki i informatyki p. Tomasz Pytlak (5,5 pkt.), który wyprzedził 11 uczniów. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Szulc (5 pkt.), tegoroczny absolwent z klasy 3A, a III m. zajął Krystian Wieczorek (5 pkt.) z klasy 2A3. Gratulacje i szacunek należą się jednak wszystkim uczestnikom, którzy podjęli rywalizację.

      Kolejne turnieje i szansa na rewanż już po wakacjach :)

      Wyniki:

      1. p. Tomasz Pytlak 5,5 pkt. CLX LO

      2. Mateusz Szulc 5,0 3A

      3. Krystian Wieczorek 5,0 2A3

      4. Dominik Mińkowski 4,5 2D3

      5. Antoni Partyka 4,0 2D3

      6. Mateusz Rokicki 4,0 3A

      7. Jerzy Bakun 3,5 2G3

      8. Michał Lutomirski 2,5 2G3

      9. Kacper Bierdziński 2,0 2D3

      10. Piotr Książek 2,0 2D4

      11. Michał Gawroniak 2,0 2D3

      12. Maciej Zieliński 2,0 2D3

       

      Sędzia zawodów:

      Rafał Dropia

     • Spotkania z ciekawymi osobistościami (projekt WIE)

     • 26 maja 2021 r. społeczność naszego liceum wzięła udział w pierwszym z cyklu spotkań z ciekawymi osobistościami w ramach projektu WIE - dr. Grzesiowskim, ekspertem Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.  Tematem wykładu była panująca pandemia, oraz związana z nią walka. Ponadto, uczniowie mieli możliwość uzyskać informacje o szczepieniach i ich działaniu. Po części prelekcji, dr Grzesiowski odpowiadał na nurtujące uczniów pytania na temat koronawirusa, jak i szczepień, oraz rozwiewał wszelkie wątpliwości dot. szczepienia się młodzieży zgodnie z aktualnym stanem wiedzy.
      2 czerwca 2021 r. chętne klasy naszego liceum uczestniczyły w drugim spotkaniu z tego samego cyklu, tym razem było to spotkanie ze stewardessą Polskich Linii Lotniczych (LOT) panią Natalią Dworak. Pani Natalia omówiła krok po kroku proces rekrutacji na stewarda/stewardessę, zapoznała uczniów z terminologią lotniczą, podzieliła się najciekawszymi historiami z jej pracy - tymi śmiesznymi, a zarazem mrożącymi krew w żyłach, oraz obaliła krążące mity na temat pracy personelu lotniczego. Pod koniec spotkania uczniowie mieli czas na rozmowę z panią Natalią, w której zadawali pytania dotyczące jej pracy.  Ta część okazała się wyjątkowo udanym pomysłem, uczniowie przygotowali liczne pytania do pani stewardessy, na które każdy z uczniów uzyskał odpowiedź. 
      Oba spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.

     • „Siłowania plenerowa na terenie Liceum przy ul. Siemieńskiego 6”

     • Na początku 2021 r. do Budżetu Obywatelskiego dla m.st. Warszawy został zgłoszony projekt:

      „Siłowania plenerowa na terenie Liceum przy ul. Siemieńskiego 6”

      W ramach realizacji projektu miałaby powstać siłownia zewnętrzna wyposażona w siedem potrójnych urządzeń i jedno urządzenie podwójne.

      Koszt projektu 78 000 zł.

      Aby projekt wygrał i mógł być zrealizowany – musi na niego zagłosować jak największa liczba mieszkańców Warszawy. Dlatego zachęcamy, aby powiedziedzieć o projekcie i głosowaniu – rodzinie, znajomym, sąsiadom. Im więcej nas będzie, tym większe mamy szanse na wygraną !

      Zagłosować może każdy mieszkaniec Warszawy niezależnie od swojego wieku i dzielnicy, w jakiej mieszka.

      Głosować można przez Internet na bo.um.warszawa.pl lub osobiście w każdym urzędzie dzielnicowym.

      Głosowanie trwa od 15 do 30 czerwca !

      Zgłoszony projekt ma 26 miejsce na liście dla Dzielnicy Ochota.


      Obejrzyj nasz plakat!

     • Liceum będzie nieczynne w dniach 3-4 czerwca.

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Osoby zainteresowane ofertą naszej szkoły!

      Uprzejmie informujemy, że w dniach 3-4 czerwca 2021 r.  nasza szkoła będzie nieczynna.

      We wszystkich sprawach – zwłaszcza związanych z rekrutacją – prosimy o kontakt w innym terminie.

     • Laureaci 1 Grotowskiej Olimpiady z Języka Angielskiego

     •  Szanowni Państwo,

      Z przyjemnością informujemy, iż komisja Grotowskiej Olimpiady wyłoniła 3 laureatów  pierwszej edycji Grotowskiej Olimpiady z  Języka Angielskiego.  Szczegółowe wyniki  TUTAJ.

      Laureatów (zwycięzców) zapraszamy po odbiór zaświadczeń (+ nagrody niespodzianki) 11 czerwca 2021 r. w sekretariacie szkoły.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy wysokich wyników!

      Koordynator olimpiady,

      Bartosz Dębski

     • „Giganci finansów osobistych”

     • W marcu i kwietniu  uczniowie wybranych klas drugich naszego liceum realizowali projekt „Giganci finansów osobistych” w ramach I edycji ogólnopolskiego programu Złote szkoły NBP.

      Finanse osobiste to sztuka zarządzania własnymi pieniędzmi. Umiejętność kontrolowania wydatków tak, by zawsze wystarczało na wszystkie potrzeby. Świadome korzystanie z narzędzi pomnażania tego, co udało się odłożyć. Mądre budowanie bezpieczeństwa finansowego, które umożliwia planowanie przyszłości. Te umiejętności procentują przez całe życie, dlatego warto je doskonalić od najmłodszych lat.

      Podczas realizacji projektu odbyły się:

      • dwa spotkania z ekspertami, w których łącznie uczestniczyło 261 uczniów
      • interdyscyplinarne lekcje z ekonomią (49 godzin dla 1271 uczniów)
      • debata uczniowska ( nagranie obejrzało 286 uczniów)

      W trakcie wykonywania zadań powstały liczne prezentacje, mapy myśli, infografiki, komiksy, analizy danych, sprawozdania, prace plastyczne oraz wiersze.

       

      Wszystkie zadania zostały przeprowadzone podczas nauki zdalnej w formie online.

     • "MIĘDZY SZTUKĄ A KWARANTANNĄ"

     • Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy tak twórczo podeszli do wyzwania zainicjowanego przez światowe muzea, a także Muzeum Narodowe w Warszawie w dobie pandemii i nadesłali tyle wywołujących uśmiech adaptacji dzieł sztuki. Zadanie zatytułowane "MIĘDZY SZTUKĄ A KWARANTANNĄ" polegało na zinterpretowaniu znanego dzieła sztuki w warunkach domowych i z wykorzystaniem dowolnych materiałów. Zapraszamy do oglądania i delektowania się prawdziwą sztuką.

      Agnieszka Radke

     • Lista osób zakwalifikowanych do drugiego etapu 1. Grotowskiej Olimpiady z Języka Angielskiego

     • Do pierwszego etapu 1. Grotowskiej Olimpiady z Języka Angielskiego przystąpiło 227 uczniów z warszawskich szkół podstawowych.

      Komisja Grotowskiej Olimpiady z Języka Angielskiego wyłoniła najlepsze 25 osoby.   Próg punktowy, który umożliwiał dostęp do drugiego etapu konkursu, było uzyskanie 27,5 pkt / 33 pkt.

      Uczniowie przystępujący do olimpiady wykazali się wysokim poziomem języka angielskiego. Gratulujemy wyników!

      Lista osób zakwalifikowanych do drugiego etapu

      W razie pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorem Olimpiady (p. Bartosz Dębski) pod adresem mailowym: bartosz.debski@160lo.pl

      Koordynator

      Bartosz Dębski

     • Złote Szkoły NBP

     • Nasza Szkoła bierze udział w programie Złote Szkoły NBP. Jest to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób.

      Zapraszamy do obejrzenia zakładki poświęconej udziałowi w programie, gdzie można zobaczyć m.in. prace naszych uczniów. 

     • CLX MONTHLY

     •  

      Edycja specjalna miesięcznika „CLX Monthly”.

      Kontrola wydatków i oszczędzanie to sztuka powstrzymywania się od pokus, a siła woli jest jednym ze składników szczęścia. Jak można ją w sobie wyrobić? Jak nauczyć się gospodarowania finansami osobistymi? W tym numerze naszej gazetki podsumowujemy realizację interdyscyplinarnego projektu” Lekcja z ekonomią” w ramach ogólnopolskiego programu Złote szkoły NBP.

      Zapraszamy do lektury edycji specjalnej miesięcznika „CLX Monthly”.

       

      Samorząd Uczniowski

     • 1 etap Grotowskiej Olimpiady z Języka Angielskiego

     • Szanowni Państwo,

      lista zakwalifikowanych do drugiego etapu 1 Grotowskiej Olimpiady z Języka Angielskiego zostanie opublikowana 30 kwietnia 2021 r. na stronie liceum.

       

      Koordynator Olimpiady

      Szanowni Państwo,

      informujemy, iż zamknęliśmy zgłoszenia szkół podstawowych do pierwszego etapu Grotowskiej Olimpiady z Języka Angielskiego.

      1 etap odbędzie się 16 kwietnia 2021 r. o godz. 10:00.

      Przypominamy, że o formie (opisanej w regulaminie) oraz miejscu decyduje nauczyciel koordynator danej placówki. Do drugiego etapu, który odbędzie się 21 maja 2021 r. o godz. 10:00, zaprosimy około 20 uczniów, którzy otrzymają najwyższą liczbę punktów w pierwszym etapie. Lista zostanie opublikowana na stronie liceum 30 kwietnia 2021.

      Szkoły biorące udział w Olimpiadzie:

      Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 14 Im. Dzieci Zjednoczonej Europy Społecznego Towarzystwa Oświatowego

      Szkoła Podstawowa przy Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 4 im. Batalionu AK „Parasol”

      Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 68 im. Artura Oppmana

      Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego Warsaw

      Bilingual School Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Bartoszewskiego

      Prywatna Szkoła Podstawowa nr 51 Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego w Zespole Szkół nr 79 w Warszawie

      Szkoła Podstawowa nr 100 im. płk. Francesco Nullo

      Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski J. Piłsudskiego

      Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Gajcego

      Szkoła Podstawowa nr 52. im. Macieja Aleksego Dawidowskiego "Alka"

      Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a Didasko

      Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 98

      Szkoła Podstawowa nr 29 im. Giuseppe Garibaldiego w Warszawie

      Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego

      Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gustawa Morcinka

      Szkoła Podstawowa nr 104 im. Macieja Rataja

      Szkoła Podstawowa nr 279 im. Batalionów AK Gustaw i Harnaś

      Szkoła Podstawowa nr 365 im. Wojciecha Zawadzkiego

      Angielska Szkoła Podstawowa Mentis

      Szkoła Podstawowa nr 227 im. kpt. Lucyny Hertz

      Szkoła Podstawowa Nr 175 w Warszawie

       

      Koordynator Olimpiady

     • Global Money Week 2021 (GMW).

     • W dniach 22-28 marca nasze liceum wzięło udział w kampanii z zakresu edukacji finansowej - Global Money Week 2021 (GMW).

      Jej podstawowym celem jest inspirowanie młodzieży z całego świata do zdobywania wiedzy i umiejętności
      niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, kształtowanie przedsiębiorczych postaw oraz przygotowanie młodego pokolenia do roli świadomych pod względem ekonomicznym obywateli, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym i biedą.      Organizatorem kampanii GMW jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju - OECD/INFE.
      Hasło przewodnie edycji GMW 2021 brzmi: Zadbaj o siebie, zadbaj o swoje pieniądze - Take care of yourself, take care of your money. Hasło to podkreśla konieczność budowania finansowej odporności przy jednoczesnym dbaniu o zdrowie w obecnej sytuacji na świecie.
      W ramach realizacji projektu GMW uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech webinariach organizowanych przez UKNF:
      1. Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie
      2. Oszustwa na rynku finansowym – dlaczego wciąż im ulegamy
      3. Rynek finansowy, usługi finansowe, bank i jego rola w gospodarce
      Podczas Światowego Tygodnia Pieniądza na godzinach wychowawczych, zrealizowanych w oparciu o hasło przewodnie: Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj, młodzież naszego LO dyskutowała, jak rozsądnie i bezpiecznie zarządzać finansami osobistymi.
      Uczniowie klas drugich na lekcjach Podstaw Przedsiębiorczości omawiali zagadnienia dotyczące funkcji i rodzajów pieniądza, zasad oszczędzania i inwestowania, umiejętności zarządzania ryzykiem (również w ubezpieczeniach emerytalnych).
      W ramach kampanii GMW młodzież wykonała różne działania np. prezentacje multimedialne, krzyżówki, rebusy oraz wiele aktywności obejmujących różne dziedziny twórczości artystycznej ( plastycznej, literackiej, fotograficznej).


      Ponizej prezentujemy wybrane prace naszych uczniów:


      krzyzowka_2.pdfkrzyzowka_7.pdfKrzyzowka_3.docxKrzyzowka_-_4.docxkrzyzowka.docxkrzyzowka_5.pdfkrzyzowka_6.pdf


      ._Prezentacjapp_(1).pptx._prezentacja_2.pdf


      ._Rozne_waluty_na_swiecie.pptx._waluty_na_swiecie.pptx​​​​​​​     • SZKOŁA W PROJEKCIE „LEKCJA ENTER”

     • Od początku stycznia br. czternastu nauczycieli naszej szkoły bierze udział w szkoleniach „Lekcja: Enter”. Jest to projekt edukacji cyfrowej realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

       Szkolenia mają na celu podniesienie kompletacji cyfrowych wśród nauczycieli, szczególnie ważnych w czasie edukacji zdalnej. Uczestnicy szkolenia poznają możliwości jakie dają nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne. Projekt kładzie szczególny nacisk na poszerzenie wiedzy z zakresu aktywizujących metod nauczania oraz kreatywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii cyfrowych. Dzięki udziałowi w projekcie, nauczyciele będą mogli w pełni wykorzystywać możliwości, które dają liczne platformy multimedialne i aplikacje.

      Bez wątpienia wpłynie to na uatrakcyjnienie zajęć, zarówno w czasie nauki zdalnej, jak i po powrocie uczniów do szkoły.  

      Jesteśmy pewni, że uczestnictwo w projekcie przełoży się na jeszcze lepszą organizację procesu dydaktycznego.

     • Projekt CLX - Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne

     • Na realizację projektu otrzymaliśmy 15 550zł. Inspiracją do jego powstania było spotkanie z Samorządem Uczniowskim i pomysł młodzieży, by organizować spotkania z ludźmi, którzy pokazywaliby sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w życiu.

      W ramach projektu odbędą się:

      - Walentynki online,

      - spotkania z ciekawymi ludźmi,

      - projekcje filmów w ramach „Kina pozytywnych emocji”

      - prezentacja literatury pozytywnych emocji,

      - pogaduchy z psychologiem czyli warsztaty z gliną.

       

      Powstanie również forum online „Nie jesteś sam” przy wsparciu pedagoga szkolnego.

      Ponadto Licealiści zaplanują zmiany architektoniczne w szkole i zrealizują swój projekt w ramach szkolnego budżetu partycypacyjnego. Utworzona zostanie również mapa szkoły z miejscami, które w przyszłości Licealiści chcieliby zmienić.

      Podsumowaniem projektu będzie utworzenie kolażu „Życie jest piękne” – do czego zapraszamy całą społeczność szkolną.

      Projekt finansowany jest ze środków Miasta st. Warszawy.

       

       

       

     • CLX LO z Brązową Tarczą

     • Już po raz 23. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”  opracowała ranking najlepszych szkół w Polsce. Znalazła się w nim również nasz szkoła, która otrzymała znak "Brązowej Tarczy”.

      Niezmiernie nas to wszystko cieszy! Bardzo serdecznie gratulujemy i uczniom, i wszystkim nauczycielom, którzy wspólnie wypracowali tak dobry wynik! Możemy być dumni!