Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Środa                 8:30-16:00

Czwartek           9:00-15:00

Piątek                8:00-15:30

Biblioteka zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły.

Księgozbiór biblioteki jest bogaty i różnorodny, zgromadzony zgodnie z potrzebami czytelników.

• Literatura piękna klasyczna i współczesna (sensacja, fantasy, powieści obyczajowe i inne.)
          • Lektury obowiązkowe i uzupełniające
          • Literatura piękna obcojęzyczna
          • Książki popularnonaukowe z różnych dziedzin
          • Zbiory multimedialne, a w tym audioboooki, filmy i programy edukacyjne

Biblioteka prenumeruje czasopisma („Cogito”, „Charaktery”, „Wiadomości historyczne” i inne)

Zbiory biblioteki szkolnej są skomputeryzowane. Korzystamy  z programu MOL NET.

Uczniowie mają możliwość poszukiwania w Internecie informacji. Mogą pracować przy komputerze    i tworzyć własne dokumenty oraz prezentacje , a także korzystać z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych.

Działania promocyjne biblioteki

Biblioteka organizuje konkursy ( Reklama książki), zajęcia czytelnicze (Czytanie na śniadanie), wystawy tematyczne książek, zajęcia dla miłośników książek (Dyskusyjny Klub Książki), prezentacja nowości bibliotecznych w Librusie, prowadzi akcję „Wędrująca książka”.

Nowe książki w bibliotece

Dzięki funduszom uzyskanym na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka wzbogaciła się o wiele ciekawych nowości wydawniczych. Zgodnie z propozycjami uczniów zakupiono wiele pozycji z literatury  współczesnej i  popularnonaukowej, a także  audiobooki i komiksy.